×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
24. maijs, 2017
Drukāt

Artēmijs Troickis par to, kas Krievijas viltus ziņas padara unikālas (18)

1. Divas unikālas iezīmes

1no4
Foto - LETAFoto - LETA

Viltus ziņas (fake news) nav Krievijas izgudrojums. Tāpat nav Krievijai monopola uz šo ziņu izplatību. Viltus ziņas ir globāla parādība, kas pēdējā laikā izplatās ļoti spēcīgi un kas ir atstājusi iespaidu uz vairākiem notikumiem nesenā pagātnē. Tas attiecas uz breksitu Lielbritānijā, kura atbalstītāji lietoja ne tik daudz viltus ziņas, kā viltus skaitļus, izvirzot apvainojumus Eiropas Savienībai. Viltus ziņām bija ietekme arī uz prezidenta vēlēšanām ASV un citiem notikumiem. Tomēr ir vismaz divas iezīmes, kas Krievijas attiecības ar viltus ziņām padara unikālas.

1. Parasti viltus ziņas veido politiskās dzīves mazspēlētāji – radikāli labējie vai radikāli kreisie aktīvisti. Tie nav sistēmas politiķi. Krievijā viltus ziņas izplata un dāsni sponsorē tieši valsts. Tā ir valsts informatīvā politika.

2. Lielākajā daļā pasaules valstu viltus ziņas var viegli atmaskot. Šajās valstīs ir kvalitatīva, neatkarīga prese un televīzijas. Krievijā tā diemžēl nav, jo tur faktiski neeksistē neatkarīgi mediji. Mums ir viena avīze, viens radio, pusotras televīzijas, un tie visi ir pārāk aizņemti ar savām lietām, lai vēl kaut ko atmaskotu. Viltus ziņām Krievijā nav pretestības. Tas uzliek atbildību jums – baltiešiem. Jums pašiem jāiznes šie atkritumi ārā no savām mājām.

 1. Divas unikālas iezīmes
 2. Auditorija
 3. Žanri
 4. Pretestība viltus ziņām

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Jau vairaakus gadus vinsh ar gimeni dziivo Igaunijaa.Ir interesants cilveeks,radio echomsk.ru lamaa visus putinus….

 2. Ļaunākais, ko Krievija ir nodarījusi Latvijas informatīvajai telpai ir tas, ka tagad visādi pārvaldes, liberāļu politikas, mediju melotāju sasniegumi vairs netiek normāli apspriesti, jo oponetiem ir LIELAIS ARGUMENTS – tu ko, esi par Krievijas melu ziņām? raimonds1.com

 3. Trickis ir ļoti gudrs un erudīts cilvēks un viņa rakstus vienmēr ir interesanti lasīt. Protams, viņa rakstīto nevajag uztvert kā patiesību pēdējā instancē, situācijas novērtējumā viņš dažreiz kļūdās. Taču viņā ieklausīties noteikti ir vērts. Prieks, ka Krievijā ir arī šādi cilvēki!

 4. А вам не надо бредить! Что за хрень вы пишите?!

 5. Lielkrievu šovinisti tēlo bravūru, kas cits viņiem atliek, viņi saprot un trīc, baidās par Antikorupcijas revolūciju – Putina režīma maiņu – lustrāciju un visu to, kas tuvākajā laikā Krievijā notiks. Viņi mēģina izlikties, ka Krievijā nav demogrāfiskā katastrofa tieši starp krieviem, kā arī politiskā, etnisko attiecību, ekonomiskā katastrofa.

 6. Общее наблюдение. Так называемая российская оппозиция, на стороннего наблюдателя производит странное впечатление. Вот вроде бы и неглупые люди совсем, и умные и талантливые, кто в прошлом, кто до сих пор. Но как же они оторваны от простого народа, который для них просто быдло и только. А так, они такие из себя демократы, мама не горюй! Да только вот, зовя всех на борьбу, на баррикады, сами то при этом, очень хотят и вкусно есть и сладко спать!

 7. Kritiski vērtējami izteikumi.
  Par integrēšanu ir galīgi garām !
  Pie esošās proporcijas izvirzās jautājums – kurš kuru integrē?

 8. Troickis pārsteidzoši līdzīgs Trockim. Muld arī kā Trockis. Tagad jautājums – kurš no šiem diviem teikumiem attiecināms uz viltus ziņu?

  • Muldi te, tikai tu un vēl tas moskaļu āzis,kurš te nepārtraukti vārās.

  • Vai ārstēties neesi mēģinājis? Laicīgi uzsākot ārstēšanos ir iespējams apturēt garīgo sabrukumu!

  • Вообще то верно подмечено. Наверняка кончит он точно так же.

   • Raksts labs, paldies. Kirilicas lietotāji tikai apstiprina autora teikto.

    • А обсуждали разве статью, придурок? Нам на мнение этих «экспердов» плевать, как и на твоё тоже. Для нас они никто. А фейковые новости вы сами готовите не хуже всех остальных. Они у вас на этом же портале появляются регулярно!

Draugiem Facebook Twitter Google+