×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

“Pašiem vien sevi jāsargā” “LA” lasītāju aptauja (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Politiski represēto apvienība rosina dibināt tautas atbalsta fondu Latvijas aizsardzībai. Jautāju “LA” lasītājiem, kā viņi vērtē šo ieceri.

Edīte Krastiņa Ķoņos: “Noteikti atbalstu tāda fonda veidošanu, jo mums pašreizējā situācijā ir jābūt ļoti uzmanīgiem un jāstiprina valsts aizsardzība. Domāju, ka mūsu tauta nepazudīs, jo cauri gadsimtiem ir sargājis tieši garīgums – mūsu dainas un spēka zīmes. Bet zinām principu “sargies pats, un tad tevi arī Dievs sargās”. Es būtu ar mieru ziedot tādam fondam, bet vēlams, lai to var izdarīt ļoti vienkārši, ar telefona zvanu, jo banku mums Rūjienā vairs nav.”

Vilnis Kreilis Ogrē: “Uzskatu, ka tāds fonds nav vajadzīgs. Pēdējā laikā rodas iespaids, ka viss pastāv no ziedojumiem – slimniekiem lūdz ziedojumus, citiem mērķiem arī. Aizsardzība ir valsts funkcija. Bet valstij nav naudas, ko papildus iedot. Taču tajā pašā laikā valstij ir arī daudz nevajadzīgu tēriņu.”

Dzidra Šteinberga Mērsragā: “Pirmām kārtām par aizsardzību jārūpējas valstij, bet, ja tai naudas trūkst, tad atbalstu arī ziedojumu vākšanu. Pašiem vien mums sevi būs jāsargā. Cilvēks, kurš strādā un labi pelna, dotu vairāk; bet pa kādam eiro ziedotu arī tie pensionāri, kuri var to atļauties.”

Aina Cesvainē: “Ideju par tādu fondu atbalstu, bet man pašai kā pensionārei nebūtu ko dot. Varētu vienīgi pastāstīt par šo ieceri dēliem, un tad, ja fonds tiktu nodibināts, viņi savu artavu nežēlotu.”

Aleksandrs Caune Rīgā: “Abām rokām balsoju par tāda fonda izveidi. Vajadzētu uzrunāt kā uzņēmējus, tā arī citas organizācijas.”

Jānis Būmanis Ķegumā: “Tas būtu pareizi, jo aizsardzība ir ļoti svarīgs jautājums. Slikti, ka valstī vairs nepastāv obligātais dienests.”

Daira Zepa Varakļānos: “Vispirms par aizsardzību jāgādā valstij. Taču, ja cilvēki izsaka šādu ideju par brīvprātīgu ziedošanu un ieceri spēj realizēt, – ļoti labi. Dzīves līmenis ir ļoti dažāds, un būs cilvēki, kas spēs atļauties dot vairāk, bet cits varbūt atlicinās artavu no tā paša sava mazumiņa. Kā pierādīja ziedojumi Dāvim – cilvēki ir atsaucīgi. Ja ir ideja un vienotība, tad varam kalnus gāzt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Balsoju par tāda fonda izveidi, bet būtu jāuztraucas par Krievijas „kultūras“ ietekmi Latvijā. ASV, Anglijā uzņem ļoti daudz labu filmu bērniem un pieaugušajiem. Ka tas tā – man bija iespēja pārliecināties ASV, Kanādā. Diemžēl Latvijā samērā maz zin angļu valodu labā līmenī, lai saprastu to, ko redz un dzird. Maz tiek darīts no valsts puses, lai atvieglotu angļu valodas apguvi visās iedzīvotāju paaudzēs gan pilsētās gan laukos. Protams, ASV tiek ražota arī lēta produkcīja, kas lēti nopērkama. Un tādu lētu produkcīju iepērk biznesmeņi ar apšaubāmas izcelsmes kapitālu, kas varētu būt saistīts ar Latvijai Valstij nedraudzīgām struktūrām. Tas ir viens no veidiem Krievijas propogandas karā pret ASV, rietumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+