×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Gaidis Bērziņš: DP reakcija par apšaubāmo organizāciju – apbrīnojami inerta (41)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šodien, kad visa pasaule ar arvien lielāku sa­traukumu vēro notikumus Ukrainā, būtiski ir apzināties arī mūsu valsts gatavību iespējamiem ekstrēmiem notikumu attīstības scenārijiem. Protams, politiķu un diplomātu pienākums ir darīt visu, lai šāda “x” stunda Latvijā nepienāktu, tomēr pieaugošā Krievijas agresivitāte (pret mums pagaidām vēl tikai propagandas līmenī) liek arvien nopietnāk izvērtēt arī šādu iespēju. Tāpēc īpaši svarīga ir Latvijas drošības dienestu un spēka struktūru gatavība aizstāvēt mūsu valsti un tās pilsoņus. Diemžēl atsevišķas pazīmes liek uz šo gatavību lūkoties ar zināmām bažām.

18. jūlijā “Latvijas Avīze” informēja, ka Latvijā atklāti darbojas Ukrainas prokrievisko formējumu atbalsta organizācija, kas ne tikai veic apšaubāmu ziedojumu vākšanu, bet savos izteikumos neslēpti propagandē galēji agresīvu nostāju un aģitē par neskaidras “Jaunkrievijas” veidošanu, solot pat nākotnē kļūt par šī mistiskā formējuma pārstāvniecību. No valsts drošības viedokļa raugoties, elementāra loģika liktu šādas organizācijas darbību nekavējoties pārtraukt, noskaidrojot šo cilvēku patiesos nolūkus un tos spēkus, kas viņu darbību atbalsta un veicina. Latvijas Drošības policijas reakcija pagaidām ir apbrīnojami inerta – tās pārstāvis paziņojis, ka organizācija esot DP redzeslokā. Un viss. Vai ar “paturēšanu redzeslokā” vien ir iespējams garantēt, ka šādu valstij naidīgu spēku darbība nevērsīsies plašumā? Šaubos.

Un vēl kāda epizode. 18. jūlijā, dienu pēc tam, kad Doņeckas apgabalā tika notriekta pasažieru lidmašīna un izdzēstas gandrīz 300 nevainīgu cilvēku dzīvības, Latvijas Ukraiņu kongress rīkoja piketu pie Krievijas vēstniecības. Piketa mērķis bija izteikt protestu pret atklāta atbalsta sniegšanu nelikumīgajiem prokrieviskajiem bruņotajiem formējumiem Ukrainas teritorijā, jo, visticamāk, tieši šie spēki ir atbildīgi par notikušo traģēdiju. Protesta akciju atbalstīja arī vairāki Nacionālās apvienības (NA) biedri. Pasākuma laikā, uzstājoties ukraiņu sievietei, kuras radinieki šobrīd iesprostoti karadarbības zonā, notika rupja provokācija no kādas personas puses, kura ar dažādiem necenzētiem izsaucieniem mēģināja traucēt runātājai, vienlaikus radot bažas arī par iespējamu šīs sievietes fizisku aizskārumu. NA biedrs Ēriks Eriksons uzskatīja šādu situāciju par nepieļaujamu un aicināja šo personu pārtraukt provokatīvās darbības. Rezultātā notika fizisks uzbrukums Ērikam Eriksonam, kurš bija spiests aizstāvēties. (Šī epizode ir dokumentēta TV3 ziņu dienesta uzņemtajos kadros.) Visa šā incidenta laikā gan klātesošie Valsts policijas, gan Rīgas pašvaldības policijas pārstāvji izrādīja neizprotamu pasivitāti, faktiski nekādi neiejaucoties notikumu gaitā, pat neskatoties uz to, ka vairāki cilvēki varas pārstāvjiem darīja zināmu, ka konfliktu izraisījusī persona jau ne pirmo reizi veic provokatoriskas darbības dažādu pasākumu norises laikā. Tomēr visneizskaidrojamākie notikumi risinājās pēc tam, kad incidents faktiski jau bija beidzies. Valsts policijas pārstāvji negaidot izrādīja aktivitāti un aizturēja… Ēriku Eriksonu. Savukārt ar krieviski runājošo konflikta izraisītāju notika vien neilga saruna, pēc kuras šai personai tika atļauts pamest notikuma vietu. Tādējādi policija faktiski atklāti nostājās pasākuma traucētāja pusē, gan ar savu pasivitāti nenovēršot incidentu, gan arī vēlāk, aizturot un uzsākot administratīvo lietu tikai pret NA biedru un mierīgā piketa dalībnieku.

Var jau būt, ka lielam satraukumam vēl nav pamata. Tomēr abos pieminētajos gadījumos novērotā varas iestāžu pasivitāte liek uzdot dažus jautājumus. Pirmkārt, vai mūsu valsts spēka struktūras ir pietiekami sagatavotas, lai dotu pretsparu iespējamām plašām provokācijām? Otrkārt, vai mūsu policijas un citu drošību garantējošo institūciju personālsastāvs ir pietiekami kvalitatīvi komplektēts un pārbaudīts, lai būtu 100% pārliecība par šo spēku lojalitāti mūsu valstij un tās pilsoņu interesēm? Domāju, ka uz šiem jautājumiem gan likumdevējiem, gan valdībai, gan visai sabiedrībai atbildes ir jāmeklē tieši tagad, jo pretējā gadījumā varam piedzīvot nacionāla mēroga katastrofu, ko potenciāli var izraisīt spēka struktūru iespējama šķelšanās valstij izšķirošos brīžos. Es nešaubos, ka lielākā daļa mūsu policijas un drošības iestāžu darbinieku godprātīgi un atbildīgi pilda un pildīs savus pienākumus, tomēr Ukraina, kur daļa no specvienībām un vietējās milicijas negaidot nostājās valsts vienotības grāvēju pusē, lai kalpo mums kā atgādinājums visiem spēkiem stiprināt savu spēka struktūru tehnisko nodrošinājumu, kā arī to morāli un valstisko apziņu. Tāpēc nobeigumā vēlos pateikt paldies visiem tiem policijas darbiniekiem, kas pašaizliedzīgi un godam pilda savus pienākumus!

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Raksta autors pamodies? Diezin vai? Ies atkal gulēt.

 2. Grigorijs Fedjkins savā Facebook publicē šādus aicinājumus-,,Крым Наш, Прибалтика скоро будет нашей,,,Если Латвия снова войдёт в состав Российской Федерации у всех жителей Латвийской республики откроются громадные перспективы развития, намного большие нежели при нынешнем нахождении в Евросоюзе. Уровень зарплат, пенсий и пособий станет также на порядок благоприятней для проживания-tiek vākti paraksti par Latvijas pievienošanu Krievijai!!!!!(Fedjkins ir tas ,kurš mēģināja izjaukt piketu Ukrainas atbalstam)

 3. J.Reiniks vada DP jau no 1999.gada!!!!!!!!!!!!!Tikmēr Krievija var droši izvērst savu aģentu darbību Latvijā,jo Reinika nespēja un nevēlēšanās cīnīties pret tiem ir labi zināma.

 4. Aivars Skudra (izraelietis) Atbildēt

  Redzu ka latvjas fasisti atkal satrakojushies:)
  Es agrak biju kaprals zemesardze tagat esu Izraelas spicnaza komandiers)))
  Mana meita ira ljoti gudra vinja ir tankiste:)))

  • labāk jau nu būtu teicis, ka tava meita ir snaipere baltās zeķbiksēs, jo citādāk tāda Aņka puļemjotčica vien iznāk…he he!

 5. Bezmugurkaulnieki…

 6. Biedra reinika brašie vīri tobrīd stāvēja rindā , lai nodotu tīrīšanā no bailēm piedirstās apenes.

 7. Atvainojiet, bet ko gan citu no šī prokrieviskā čekistu veidojuma, kuru te cēli sauc par “drošības policiju”, varēja gaidīt? Šis latviešiem naidīgais komunistu-čekistu mantinieku veidojums jau arī tika radīts ar nolūku, lai aizsargātu krievu okupantus Latvijā. Šo organizāciju vajag likvidēt, tādējādi ietaupītos lieli nodokļu maksātāju līdzekļi, jo no šī parazītu kantora tāpat nav nekādas jēgas.

 8. izcīnīta uzvara! Atbildēt

  Tomēr grūtās “cīņas” rezultātā beidzot sasniegts galvenais un tagad acīmredzami stabīlais – vismaz pati Drošības policija ir – drošībā!

 9. Ukrainā pirmajās Krievijas-Ukrainas kara nedēļās prokrievisko teroristu pusē pārgāja vairāk kā 17 000 tūkstoši Ukrainas milicijas darbinieku,ļoti daudzi – ar visu bruņojumu. Varam sarīkot derības, cik % tā saukto Latvijas Republikas DP, Policijas un SAB darbinieku paliktu uzticīgi Latvijas Valstij dotajam zvērestam un cik % ietinušies sarkanos karogos, dziedot internacionāli dotos sagaidīt “atbrīvotājus” no Krievijas. Nemāku pateikt cik, bet spriežot pēc daudzām pazīmēm, pēdējo būtu vairāk nekā pirmo. Kā Bībelē teikts, dzīves laikā pelavas tiek atsijātas no graudiem, bet pelavas vienmēr mēdz būt 2 reizes vairāk. Diemžēl, arī Valsts augšslāņi, manuprāt, zin un jūt šo situāciju, tomēr nekā neiejaucas, t.i. pieļauj šo Valsts apdraudējuma situācijas turpināšanos un izliekas neredzam, ka bez attīrīšanās mūsu tā sauktās “spēka struktūras” ir faktiski anti-tautisks un anti-latvisks bastions. Šāda situācija Ukrainā pieļāva teroristu ienākšanu lielajās pilsētās un pieļāva viņu nekontrolētu pārvietošanos pa pilsētu teritoriju, jo nevienā ielu krustojumā milicijas darbinieki nemēģināju teroristus aizkavēt, iesaistītes kādās apšaudēs, izveidot kādas barjeras teroristu kolonnu virzībai, vai vismaz ziņot ATO štābam par teroristu virzīšanos. Domāju, ka tieši tā arī notiks Latvijā, daudzi IeM pakļautības, SAB, DP bijušie un esošie darbinieki ar ziediem sagaidīs “atbrīvotājus”. Nožēlojami, bet nebalsojot par nacionāliem vai vismaz patriotiskiem cilvēkiem, bet par tiem, kas sola lielāku daudzumu debesmannas, kas kritīs no gaisa, esam paši šādi anti-latvisku vidi izveidojuši un tagad jābrauc prom.

 10. … Vienigais atrisinajums. latvji … NA vadita vai specigi iespaidota valdiba … kas vieniga vairs spej vel domat un rikoties nacionalas valsts intereses, ka tas ir noradits Satversme un Tas jauni pienemta Preambula …!

 11. Speciaali gremdee Latviju Atbildēt

  DP buus peedeejie aatraas reageeshanas vieniiba.NATO baazeeshanas vietaa buus aatraaks par DP kaut kaads S.Smits pilots pateiks ,ka robezhaa tuvojas zalie cilveecini.Viss var notikt jebkas.

 12. Gribetos uzzināt ,cik bijušo miliču vēl dien policijā?Priekšniekos ir daudz,tad ko var gribēt!

  • tieši tā, Juzi! Un šī realitāte mums jāņem vērā balsojot par nākošo Saeimu. No “padomju tautas” vadības, – kā iekšpolitikā tā ārpolitikā ir jātiek vaļā. Kur tas der, ja ANO un NATO mūs pārstāv bijušie padomju aktīvisti…

 13. • Ernis Purnis
  21.07.2014 18:26

  Paskatieties uzmanīgi šo sižetu un redzēsiet,ka LV policijā strādā Latvijas un Ukrainas ienaidnieki! Gaidīsim, kādas būs sekas , jo policisti tieši prokrievisko konflikta iesācēju maigi apsargājot aizveda prom, kā savu čomu,bet uz žurnālistu jaut. kāpēc tā, t rekni krievu policisti k roplā latv. valodā atfutbolējās un neatbildēja. Šinī TV3 sižetā gan nav redzams, ka tieši meitenes aizstāvjiem policisti izlauza rokas un tos aizturēja.
  Un šādi tipi masveidā salīduši policijā “apsargā” latviešu pilsoņus un valsts drošību??!

 14. TM ir broka, ja kas

 15. Ernis Purnis
  13.06.2014 02:10
  Joprojām nodevēji valdībā un mēdijos nav nomainīti un redzams nesodāmi jūtas, kā tiem šķiet pat šādā situācijā! Gan šinī portālā,gan varturu runās ieskanas bargas notis, bet… skaļi un deklaratīvi sakot “A” tomēr loģiskais turpinājums “B” pat nodomu līmenī neseko!
  Par “A” -,krievijas agresiju Ukrainā un tās neslēpto retoriku par impērijas robežu atgūšanu mūsu valdības “patriotii” jau iečiepstas visai skaļi, bet par “B” – psrs ievesto krievvalodīgo kolonitu lielo, pareizāk -milzīgo skaitu pat neiepīkstas ,kaut tieši tas ir krievijas agresijas iemesls – savu tautiešu “aizsardzība” visur, kur vien tie ievākušies uz dzīvi! Un pat arestētos un jau cietumos esošos krievijas pilsoņus nedeportē, kas jau izskatās kā NODEVĪBA un kremļa 5 kolonnai reāls atbalsts, jo tie ir potenciālie LV ienaidnieki.
  Bet arī Ozoliņš, kā citi mēdiju “drosminieki” šo tēmu neskar, apejot kā kaķis karstu putru.

 16. Ne DP ne Maizīša iestāde nav bijusi patriotu aizsardzības iestādesbet drīzāk mankurtu piesedzēji un Latvijas patriotu apkarotāji.

 17. Manuprāt mūsu iekšlietu spēkos diez vai ir 100% uzticāmi kadri Latvijai,jo 20 gadu garumā valsts
  dažādos pasākumos izceļās vsādi valsts pretinieki ,bet policija tikai noskatās. Nu ar tādu iešējo
  darbību krievi šet uztaisīs ukrainu ar snaiperiem nedeļas laikā,beidziet gulēt baigā mierā!

 18. (Šī epizode ir dokumentēta TV3 ziņu dienesta uzņemtajos kadros.) Visa šā incidenta laikā gan klātesošie Valsts policijas, gan Rīgas pašvaldības policijas pārstāvji izrādīja neizprotamu pasivitāti, faktiski nekādi neiejaucoties notikumu gaitā, pat neskatoties uz to, ka vairāki cilvēki varas pārstāvjiem darīja zināmu, ka konfliktu izraisījusī persona jau ne pirmo reizi veic provokatoriskas darbības dažādu pasākumu norises laikā. Tomēr visneizskaidrojamākie notikumi risinājās pēc tam, kad incidents faktiski jau bija beidzies. Valsts policijas pārstāvji negaidot izrādīja aktivitāti un aizturēja… Ēriku Eriksonu.
  ….
  Nekādu brīnumu, Ukrainā nodevēji miliči rīkojās līdzīgi.
  Izdariet secinājumus paši.

 19. … Sie, raksta minetie gadijumi nenoteic inerci, bet gan negribu un nespeju reaget pec valsts interesem … vai ko vel daudz launaku …

  … Iespaids no ZZS valsts vaditaju un ministru pasivas darbibas un pat publiskiem izteikumiem norada steidzigu vajadzibu tos noievelet. 12 Saeimai …

 20. berzin ,cik tev zobi mute uz sodienu ?

 21. Nekas jauns ,jo nekad neviens krievs nav sodīts ne par uzbrukumu,ne naida kurināšanu.Diemžēl tāda ir mūsu valdība un jo sevišķi RD. Es nemaz nebrīnītos,ja šī aptaurētā sieviete būtu SC sponsorēta.

 22. Kad par šo tēmu uzrakstīju atklātu vēstuli valsts vadītājiem jau pirms vairākiem mēnešiem, LA to neuzskatīja par vajadzīgu publicēt un valsts vadoņi par vajadzīgu atbildēt. Tos 2% mēs saskrāpēsim lai nopirktu stringerus, ko mūsu brašie krievvalodīgie karavīri DP goda sardzes pavadīti pasniegs kā dāvanu Putinam. Vai arī nav ko atbildēt, jo pie šādas gļēvas politikas jau nav nekādu iespēju aizstāvēt valsti. Un jūsu partija arī omulīgi šņākuļo, nevis cīnās par mūsu valsti.

 23. Baltijas kazaku formējums, Baltijas baronu (galvenokārt krievu tautības) biedrība, jau pieminētā Jaunkrievijas atbalsta biedrība, citādi visādi “jauno mičuriniešu” pulciņi, kas savairojušies gan separāti, gam Maskavas nama paspārnē ir tā piektās kolonas bāze, uz kuras vajadzības gadījumā konsolidēsies pretvalstiskie spēki. Gadījās Āgenskalna alus paviljonā noklausīties sarunu, kā pie alus kausa viens brašs iesirms militāras stājas, komuflāžā tērpts kungs , klāstīja otram tādam pašam brašulim Baltijas kazaku pulka lietas. Pēdējais interesējās, kādā dienesta pakāpē viņš varētu pievienoties šim pulkam. Pirmais teica, ka, nemot vērā otrā “opitu”, viņš varētu pretendēt uz ”dolžņostj s papahoi”. Abi apmainījās telefoniem un draudzīgā saskaņā šķīrās. Tādas, lūk, tās lietiņas notiek. Droši vien, ka izdzenāt tādas organizācijas būs pagrūti, jo organizātoriski un juridiski viss ir noformēts nevainojami, bet žurnalisti gan varētu pētīt un tautai stāstīt, piemēram, kas tie par melnās sotņas pēctečiem, vai baltijas baroniem, lai nav jāpiedzīvo nepatīkami pārsteigumi.

  • Kazaku vjenibas bija izvietotas pa gandrīz visu krievijas perimetru. Tie bija Krievijas sargsuņi – sliktāki un nežēlīgāki par SS vienībām. 1905. gad revolucijas apspiešanai nežēlīgākos kazaku bataljonus – Melno sotņu atsūtīja uz uz mūsu zemi kur notika nežēlīga asiņaina izrēķināšanās ar mūsu cilvēkiem Simtiem puišu tika vilkti caur stroju tas ir kad karavīri tika nostādīti divās rindās pāris metru attālumā un vainīgo vilka caur šo koridoru no abām pusēm sitot ar dzelzs šompoliem. Kazaku vienības ar nagaikām sita mūsu cilvēkus līdz nāvei, nodedzināja mūsu mājas, bet Maizīša kungs viņus pieskatot. Vai vēl ļaunāk var ņirgāties par mums – latviešiem?

 24. DP ir citas lietas ar ko nodarboties, piemēram, kādam jāved veļa mazgāt… Kur tad lai vēl paspēj izsekot citām lietām 🙂

 25. Es tieši domāju, ka satraukumam ir pamats. Tas liecina, par valsts vadības (kaut gan marasmātisko Bērziņu un omammu Straujumu par valsts vadītājiem šajā situācijā grūti nosaukt) un tai pakļauto dienestu attieksmi pret Latviju un tās pilsoņiem, pret pašreizējo starptautisko situāciju.

 26. Policijas kadru sastāvam vajadzętu pievērst sevišķu uzmanîbu ņemot vērā Ukrainas notikumus.Diemžēl izrādās kā vienmēr visa sākums ir galva.Un tas nu mūsu gadījumā ir visai plašs jēdziens un diez vai Na un VL paliek ārpusę.

 27. Tieši tāpat rīkojās policija un tās vadība arī pagājušajā gadā 16. martā, bet iekšlietu ministrs sēdēja busiņā pie Brīvības pieminekļa, un neveica neko, lai apturētu provokatoru darbību pret leģionāru piemiņas pasākuma dalībniekiem. Visu laiku viens un tas pats. Jau pagājušajā gadā NA nevajadzēja atkāpties no savas prasības atcelt no amata prokrievisko iekšlietu ministru no zatlera tankistu partijas.

 28. Nu, no vienas puses, ja to organizāciju likvidē, tad tā obligāti pāries pagrīdē un “paturēt to redzeslokā” būs daudz grūtāk. No otras puses, jebkuru kaiti neārstējot, tā kļūst hroniska un gadās, ka tad to ārstēt jau ir par vēlu. Mani pārņem arvien lielākas bažas par to, kāda tad ir DP efektivitāte. Ar tādu DP es nejūtos drošs savā valstī.

 29. Bērziņ, tu pats esi līdzatbildīgs! Tava pasivitāte neatbalstīt un neveikt deokupāciju un dekolonizāciju ir novedusi pie šīm sekām.

 30. Gan DP, gan Valsts policija līdz šim VIENMĒR aizturējusi tos, kuri AIZSTĀV vai kā citādi ierobežo šo iestāžu DRAUGU izdarības!?!!!! PROVOKATORE AR SAVIEM ROKASPUIŠIEM taču ir VĒLAMA PERSONA UN NOTEICĒJA MŪSU VALSTĪ!!! Ukrainiete un latvietis tagad redzēja SAVU STATUSU, jo IR cilvēki BEZ TIESĪBĀM…. Tāda ir laikam valsts POLITIKA… KĀPĒC NA NEKO NEDARA SAVU BIEDRU AIZSTĀVĪBAI?????????????

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+