×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Uzmanību, ezis!
 Deviņi interesanti fakti par adatu kamolu (15)

Foto-LETAFoto-LETA

1. Eža ķermeņa temperatūra ir no 5 līdz 6 grādiem.

2. Viņa sirds pukst 20 reizes minūtē.

3. Viens elpas vilciens minūtē.

4. Ezis ir aktīvs naktī, pa dienu guļ, mēdz pat krākt.

5. Ezim ļoti labi attīstītas ir oža un dzirde. Dzirde sasniedz pat ultraskaņas līmeni. Novērots, ka ezis sadzird pat divu metru attālumā kāpuru, kas grauž lapu.

6. Vienā metienā piedzimst 4 – 7 mazuļi.

7. Līdzās ienaidniekiem dabā (ūpjiem, caunām, āpšiem) ežiem ļaunu nodara arī cilvēks – nereti tos nobrauc transporta līdzekļi. Daudz mazuļu iet bojā arī tad, ja nav kārtīgi iekārtoti midzeņi vai nav pietiekamā daudzumā uzkrāta barība ziemai.

8. Eža vidējais dzīves ilgums ir 2 – 4 gadi. Maksimālais – 7 gadi.

9. Ezis nedrīkst dzert pienu.

Ezis ēd sliekas, vaboles, gliemežus, mitrenes, simtkājus, insektus, zirnekļus un ieplīsušas olas. Neatsakās arī no maitas, labprāt notiesā arī kaut ko no augu valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Ezis ari ed cuskas

 2. Mīlu ežus

 3. Mans ezis dzer pienu

 4. Mans ezis ēd normālu ēdienu ;D

 5. Un katru vakaru kā paliek tumšs klāt uz kaķu barību. Kaķis kaut ko nav apēdis, bet ezim garšo.

 6. Interesanti,vai eži arī rok zemi…. man zālājā pa nakti kāds izrok nelielas bedrītes-līdz 5 cm dziļas… izskatās,ka meklē maijvaboļu kāpurus… uz to,ka tas varētu būt ezis,mani vedina netālu atrastie eža izkārnījumi…. sāku domāt,ka tas varbūt iemājojis manā nojumē,kur ir daudz visādu slēptuvju,jo tuvākais mežiņš ir krietni tālu,bet pa manu piemājas zālāju tas šiverē regulāri… Vai tas var būt?:)

 7. kapec vins nedrigst dzert pienu ?

 8. Pirmie trīs punkti!!! LA redakcijā pieņemts darbā skolēns, kurš bastojis dabaszinību stundas? Tāda ķermeņa temperatūra un dzīvības ritmi, iespējams, ir ziemā – ziemas miega laikā. Parasti – jo mazāks siltasiņu radījums, jo ātrāka sirdsdarbība un elpošana.
  Par pienu taisnība – kaut arī piens viņiem garšo, tas nav piemērots ežu gremošanas sistēmai. Sākas caureja, organisma atūdeņošanās, organisms neuzkrāj nepieciešamās barības rezerves un nespēj pārziemot.

 9. pati esmu redzējusi Atbildēt

  Ir vēl arī desmitais fakts.Ja ezīti paņem rokā un pagāž slīpi(galva lejā dupsis augšā),tad ezītis izlaiž astīti!(kaut gan ne vienmēr) Astīte kā pelei.

 10. Arī mans ezītis ļoti mīl pieniņu. Kāpēc nedrīkst?….

  • Jā,par to pienu runā daudz,bet mūsmājās gadiem dzīvoja ežu saimes un mēs viņiem devām īstu lauku pienu.Ezīši bija veselīgi ,nekādas caurejas.Nāca pie trauciņa katru vakaru,ņēmām rokās,nekad neredzējām ,ka kāds būtu savārdzis,nāca a r visiem bērniņiem ,smukiem,apaļiem kamolīšiem,pārziemoja siena šķūnī.

 11. nu nezinu gan… kā zīdītājs uztur to 5-6 C temperatūru vasarā, kad ārā karsts laiks ? varbūt ziemā, kad guļ, tad temp. pazemināta, elpošana tik reta un tāpat sirdsdarbība!

 12. Kāpēc nedrīkst dzert pienu?

  Manējie dzer katru vakaru!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27
Alūksne +19.3
Daugavpils +23.7
Saldus +27
Liepāja +24.0
Jelgava +28
Ventspils +22.9
Limbaži +27
Madona +26
Rēzekne +23
Draugiem Facebook Twitter Google+