×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Ko dod profilaktiskās pārbaudes pie ārsta? Kādi ir to veidi? (1)

Organismam teorētiski jābūt tik spēcīgam, lai stātos pretī vīrusiem un saaukstēšanās simptomiem. Viegli pateikt, jo bieži šķiet, ka viss kārtībā, taču slimība tik un tā noliek gultā.

– Regulāras veselības profilaktiskās pārbaudes ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ attīstītāko valstu iedzīvotāju dzīves ilguma rādītāji pārsniedz mūsējos pat par 10 – 20 gadiem, – pārliecināta klīnikas “Premium Medical” interniste Dace Cibule.

Tādēļ ir svarīgi ne vien profilaktiskie pasākumi, bet arī regulāras veselības pārbaudes, kas palīdz gan saglabāt organisma imunitāti, gan periodiski pārliecināties par visa organisma veselības stāvokli un savlaicīgi atklāt nopietnas slimības. Tā ir stabilas veselības garantija ilgam laikam.

Cilvēki lielākoties pie ārsta vēršas tikai tad, kad viņiem ir sūdzības. Tomēr ir pilnīgi skaidrs, ka vairums smagāko slimību sākotnēji norit nepamanāmi, tādēļ profilaktiskām pārbaudēm ir ļoti liela nozīme. To laikā iespējams noteikt visu veselības rādītāju izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējiem periodiem, konstatēt novirzes no normas, kā arī laikus uzsākt piemērotu ārstēšanu, ja tāda nepieciešama.

Regulārās veselības pārbaudes programmas ļauj ārstam turēt roku uz pulsa un paredz individuālus izmeklējumus, lai savlaicīgi un precīzi noteiktu veselības riskus un pēc iespējas efektīvāk tos novērstu. Savlaicīgi atklātas slimības ir papildu garantija, ka tās neattīstīsies un būs izārstējamas.

Veselības pārbaudes programma (dažkārt saukta par Check-up) ir piemērota tipiskiem mūsdienu cilvēkiem – moderniem, progresīvi domājošiem, taču aizņemtiem un nodarbinātiem – tiem, kuri nevēlas lieki tērēt laiku, bet tomēr parūpēties par savu, ģimenes un tuvāko cilvēku veselību, lai nezaudētu dzīves kvalitāti.

Šādas veselības pārbaudes programmas nepieciešamību var pārbaudīt, atbildot sev uz vairākiem jautājumiem:

• vai zinu savu holesterīna un cukura līmeni asinīs, un vai tas atbilst normai,

• vai asinsspiediens ir normas robežās,

• kāds ir ķermeņa masas indekss,

• vai esmu drošs par savas sirds veselību – vai tā ir pārbaudīta,

• vai mani asinsvadi smadzenes ar skābekli nodrošina pietiekami,

• kāds ir iekšējo orgānu stāvoklis un vai mani neapdraud cista vai žultsakmeņi,

• vai vielmaiņa organismā notiek bez traucējumiem un kā strādā vairogdziedzeris,

• kāds ir manas ādas stāvoklis, un vai kāda dzimumzīme nav ļaundabīga,

• vai ir veikti jebkādi vēža profilakses pasākumi,

• kad pēdējo reizi bijusi krūšu sonogrāfija (sievietēm),

• vai ir veikta prostatas izmeklēšana un PSA analīze (vīriešiem),

• vai varu būt pārliecināts, ka neslimoju ar infekcijas slimībām (piemēram, hepatītu), kas, paliekot neatklātas, var smagi iedragāt veselību?

Veselības pārbaudes programmas ir individuāli piemērojamas sievietēm, vīriešiem, smēķētājiem, senioriem vai pat kādas konkrētas veselības problēmas pārbaudei. Ir tikai jāaiziet pie ārsta!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+