×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Paslepus zīmē jaunu valdību? (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru kabineta sēde.

Partijas “Vienotība” biedru iekšējā sarakste atkal uzkurinājusi aizdomas par slepeniem plāniem gāzt pašreizējo koalīciju.

“Vienotības” Jaunatnes organizācijas pārstāvis Jānis Egliņš iekšējā sarakstē prasa partijas vadībai skaidrojumu par janvārī Zemkopības ministrijas telpās it kā notikušu politiķu tikšanos, lai vienotos par nākamo prezidentu un koalīciju. Viņš arī norāda uz plāniem izveidot koalīciju, kurā darbotos pašreiz valdošās partijas “Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), bet Nacionālā apvienība (NA) tiktu atstāta opozīcijā, tās vietā koalīcijā uzņemot “No sirds Latvijai” (“NSL”) un Latvijas Reģionu apvienību (LRA).

Precīzāk savus vārdus Egliņš nekomentē, bet neoficiālās sarunās vairāki avoti Saeimā apstiprināja, ka sarunas par koalīcijas nomaiņu pēdējā mēneša laikā tiešām varētu būt notikušas. Viens no iespējamiem scenārijiem varētu būt šāds – vispirms Āboltiņa ar “Vienotības”, ZZS, LRA, “NSL” un “Saskaņas” atbalstu Saeimā tiek ievēlēta par valsts prezidenti. Tam sekotu Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) demisija, aizbildinoties ar kādu neitrāli privātu iemeslu. Jaunā prezidente premjera amatam nominētu pašreizējo ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), kura piedāvātu jaunu koalīciju – “Vienotība”, ZZS, LRA un “NSL”. Tā kā NA paliktu opozīcijā, tad pašreizējās Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) vietā nāktu Gundars Daudze (ZZS) vai Inguna Sudraba (“NSL”). Tāpat Saeimas kuluāros runā, ka “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars esot ticies ar “Saskaņas” vadību, lai meklētu atbalstu “Vienotības” kandidātam prezidenta amatā.

Visu piesaukto politisko spēku pārstāvji kategoriski noliedz, ka šādas sarunas būtu notikušas. “Absolūtas muļķības un baumas bez mazākā pamatojuma. Mūsu partijas pārstāvji nav piedalījušies nekādās sarunās ne par koalīciju, ne prezidenta kandidātiem!” uzsvēra Kampars. Viņš pieļāva, ka šādas baumas, izmantojot “Vienotības” mazāk pieredzējušo biedru naivumu, apzināti izplata politiskie konkurenti ar mērķi sēt neuzticību koalīcijas partneru starpā. Ja tā, tad tas ir izdevies diezgan labi, jo uzrunāti NA pārstāvji sarunās neslēpa savu satraukumu par mēģinājumiem izstumt viņus no koalīcijas. Viņi arī prognozēja, ka tuvākajā laikā saskarsies ar jaunu nomelnošanas kampaņu, lai sagatavotu pamatojumu partijas izstumšanai no koalīcijas. Pirmās pazīmes jau varot manīt pārmetumos Saeimas priekšsēdētājai par pārāk aktīvo Ukrainas aizstāvēšanu.

“Gan valdības veidošanas laikā, gan ilgtermiņā mēs NA redzam kā savu tuvāko politisko partneri,” jautāts par NA biedru bažām, atbildēja Kampars un atgādināja, ka valdības veidošanas sarunās NA un ZZS konfliktā par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministra krēslu “Vienotība” nostājās nacionāļu pusē.

Arī ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis apgalvo, ka nekādas slepenas sarunas neesot notikušas un ZZS nedomājot gāzt pašreizējo koalīciju cerībā iegūt lielāku ietekmi jaunā. “Mums, protams, reizēm gadās domstarpības ar partneriem. Pēc asās vārdu apmaiņas par prezidenta ievēlēšanu atklātā vai aizklātā kārtībā mūsu savienībā ietilpstošo partiju vadītāji sanāca kopā un vienojās paust skaidru atbalstu Laimdotas Straujumas valdībai. Tieši tādēļ, lai nedotu pamatu šādām baumām,” teica Brigmanis. Viņš gan pieļāva, ka jautājums par Danas Reiznieces-Ozolas virzīšanu premjeres amatam varētu kļūt aktuālas kaut kad tālākā nākotnē, bet šobrīd tas neesot aktuāls. “Neredzu nekādu vajadzību tagad mest kādu ārā no koalīcijas. Ir stabils labējo partiju vairākums, un neredzu vajadzību kaut ko mainīt!” teica Brigmanis.

“NSL” pārstāvis Ringolds Balodis, kurš tiek minēts kā iespējamais tieslietu ministrs jaunajā koalīcijā Dzintara Rasnača (NA) vietā, nekādus piedāvājumus neesot saņēmis un par slepenajām koalīcijas sarunām zinot tikai no preses. “Nekādās šādās diskusijās neesam piedalījušies, bet mūs priecē, ka tiekam uzskatīti par nopietnu spēku. Mūsu partija ir gatava darbam koalīcijā, un es pats būtu gatavs vadīt Tieslietu ministriju. Kāpēc gan ne?” sprieda deputāts Balodis. Arī “NSL” frakcijas vadītāja Inguna Sudraba bija pārsteigta, uzzinot, ka tiek apspriesta spīkeres amatam. “Es gan valdošajai koalīcijai ieteiktu vairāk pievērsties Latvijas ekonomisko problēmu risināšanai, nevis iekšējām intrigām un nemitīgai amatu pārdalīšanai,” teica Sudraba.

Arī LRA pārstāvji Dainis Liepiņš un Mārtiņš Bondars par jaunas koalīcijas sarunām teicās neko nezinām.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. “Vienotība” bučosies kaut ar pašu velnu, lai tikai Āboltiņa būtu prezidente!!! Latvijas valsts šai partijai pie kājas!!! Tā vietā, lai STRĀDĀTU savas valsts labā, meli gāžas ārā pa visām zobu spraugām un ar vienu aci kā lapsa lūr uz austrumiem… Reizniece premjere!?? ĀRPRĀTS!!! Nu tad paskatīsimies, KĀ VIŅAS VALDĪBA VIRZĪS EKONOMIKU…?! ZZS Brigmanis melo tāpat kā visu laiku: MĒS JAU NEKO, tie citi gan! Neko neesam runājuši, dzirdējuši,redzējuši, bet KLUSĪBĀ taisa rebes tā vietā, lai celtu valsts labklājību un drošību!? No SC nav arī dzirdēts NEVIENS ierosinājums LATVIJAS attīstībai, kas būtu devis kādu reālu labumu, kā vienīgi visu valdību kritizēšana un nomelnošana – VISS IR SLIKTI!?! Vēl ir cerība uz LRA un NA, bet savukārt NSL GALĪGI GARĀM, viņu “lapsa” skatās austrumu virzienā un tur NEKO NEIZMAINĪT… ĻOTI SKUMJA AINA!!!

 2. Tāpēc jau VIENOTĪBA ir MAFIJAS partija , kura visiem nosaka noteikumus.

 3. Kā prezidents Bērziņš ir zem kādas kritikas ,lai kā pret cilvēku nekādas pretenzijas nav ,arī Straujumai nav nekādas vainas ,bet valdības vadīšanā 2x nevajadzēja līst ,pensija ir un miers.Tagad arī novadi ES prezidentūru un pieskati mazbērnus ,visi ar labu atcerēsies ,tāpat kā Vīķi -Freibergu ,sīkāk par viņu neizteikšos ,Aboltiņa lai manās uz kādu siltu vietiņu tiesā ,prokuratūrā vai ES deputātos ,taču viss atkarīgs no nākošās Saeimas vēlēšanas rezultātiem un mūsu vēlēlētāji ,sēž mājās ,balso par 15 eirosamaksu ,pakļaujas NA propagandai par krievu briesmām ,vai vispār neko nejēdz. Būtu pāris grāmatas izlasījuši par politikas zinātni .Taču no skolas programmām politikas pamati vairumā ir izņemti un pat vidusskolu beigušie neko nejēdz no politikas ,pārējie vispār nesaprot kas politika ,reklāma visu nosaka. Esmu ar augstāko izglītību ,šajā jomā ,bet tas nav noteicošojais ,kritizēs mani katrs šajā jomā bet….

 4. Normāls variants un Bondaru par prezidentu .NA no ekonomikas neko nejēdz ,spiež tik uz nacionālām pogām ,bet bez jeb kādas sapratnes ,ķer muļķus ar abortiem un homo. Vienotība gan jau ir TP dublikāts ,taču varētu sašķetlties un SC ai varētu pozicionēties ,mest pie malas to putinismu ,ja nē lai šķeļas un daļa apvienojas ar LSDSP un izveidotos normāla partijas sistēma 3-5 partijas ,kuras vada valsti ,tās 45 atlikušās lai darbojas un cer ka kādā krīzē pēkšņi kļūs vadošās ,kā Grieķijā ,kā pirātu partija ,kā vēl kādas citas tamlīdzīgas.Vispār jau NA ir mana partija ,par to balsoju jau n-tos gadus ,bet esmu viņos vīlies.

 5. kampars pērk Saskaņu?V rīkojas kā zaķis! Atbildēt

  s Āboltiņa ar “Vienotības”, ZZS, LRA, “NSL” un “Saskaņas” atbalstu Saeimā tiek ievēlēta par valsts prezidenti. Tam sekotu Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) demisija, aizbildinoties ar kādu neitrāli privātu iemeslu. Jaunā prezidente premjera amatam nominētu pašreizējo ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), kura piedāvātu jaunu koalīciju – “Vienotība”, ZZS, LRA un “NSL”. Tā kā NA paliktu opozīcijā, tad pašreizējās Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) vietā nāktu Gundars Daudze (ZZS) vai Inguna Sudraba (“NSL”). Tāpat Saeimas kuluāros runā, ka “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars esot ticies ar “Saskaņas” vadību, lai meklētu atbalstu “Vienotības” kandidātam prezidenta amatā.

 6. Nu ko – redzēsiet, prezidente būs Āboltiņa.
  To jau viņa pirmsvēlēšanu intervijā teica.Un viņa ir tā, kas savu panāks.

 7. Ko tad ta meloja vai televizijas paraide sedesu tai minitru prezidenta kresla DEMISIONET ir NEDOMAJU ,VISPAR SO SAEIMU ATLAIST DEMISIJU SAI SAEIMAI .

 8. Nav dūmu bez uguns. Izskatās, ka ābolīte karjeras dēļ gatava “iet pāri līķiem”. Tomēr Kalniete ir labāks variants, citas alternatīvas neredzu, Levitam kategorisks NĒ !

 9. Āboltiņa prezidente! Prātiņ nāc mājās! ŪUUUžas. Kur Latvija nonāks?

 10. izklausās pēc vājprātīga murga, ja notiks pēc tāda scenārija tad Krimas variants mums būs, bet varbūt notiek apvērsums, kremļa kalpi gāž varu ??? Lai neviens neciestu atdod ar labu, nu pēc šitāda murga vien tādas domas.

 11. Ar NSL ir butiba tas pats ka bucoties ar saskaniesiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+