×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Pasludinās pērnā gada labākos bibliotekārus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šī gada 29. un 30.aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes aulā notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) organizētais Latvijas bibliotekāru 11. kongress, kurā noskaidrosies arī pērnā gada bibliotekāri – Gaismas nesēji, portālam LA.lv pavēstīja LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

Šī gada pasākuma tēma ir “Nākotnes bibliotēkas: neierobežotas iespējas”. Kongress ir bezmaksas un tajā tiek aicināts piedalīties ikviens interesents!

Bibliotekāru lielākais forums Latvijā piedāvā unikālu iespēju dzirdēt Amerikas Bibliotēku asociācijas prezidentes Barbaras Striplingas viedokli par bibliotēku nākotnes perspektīvām un prasmēm, kas strauji mainīgajā pasaulē būtu jāapgūst ikvienam cilvēkam. Savukārt kolēģi no Somijas iepazīstinās ar mobilo bibliotēku darbības rādītājiem, un abas dienas būs iespējams izpētīt modernu bibliobusu, kurš būs novietots pie Stradiņa universitātes.

Pirmās dienas plenārsēdē uzstāsies nozares plānošanas dokumentu autors, starptautisku digitālās informācijas un autortiesību darba grupu dalībnieks, LNB Stratēģiskās attīstības nodaļas vadītājs Uldis Zariņš. Kultūras informācijas sistēmu centra direktors Armands Magone iepazīstinās ar jauniem projektiem un iniciatīvām bibliotēku pakalpojumu pilnveidošanā. Savukārt LNB Bērnu literatūras centra vadītāja, LBB priekšsēdētāja (2008–2014) Silvija Tretjakova apkopos pieredzi, ko devis sešu gadu darbs sabiedriskajā organizācijā, runājot par izaicinājumiem un iespējām, kā arī strādājot starptautiskos un nacionālos bibliotekāru rosinātos projektos.

Pēcpusdienas sesijā LBB aktīvākās sekcijas un reģionālās nodaļas aicinās uz diskusiju visplašākā spektra jautājumos – sākot no pētniecības un bibliotēku zinātniskās darbības līdz izdomas bagātai darbinieku motivēšanai un pakalpojumiem bērnu un jauniešu auditorijai. Tajā piedalīsies gan praktiķi, gan pētnieki, Latvijas Universitātes doktorantūras studenti un nozares administratīvie vadītāji.

30.aprīlī kongresā tiks sniegta iespēja gūt ieskatu IT pakalpojumu uzņēmuma “Tieto Latvia” jaunajos produktos bibliotēkām, kā arī ziemeļu kolēģu mobilo bibliotēku praksē. Šajā dienā notiks projekta “Bibliotēkas diena dzīvē” aktīvāko un radošāko bibliotēku apbalvošana, ko rīko LBB Jauno speciālistu sekcija. Apbalvos arī konkursa “Atklāj monētu noslēpumus “Lursoft” laikrakstu bibliotēkā!” dalībniekus.

Taču vislielākais prieks daudziem būs ieraudzīt savus kolēģus sumināto vidū LNB Atbalsta biedrības organizētā ikgadējā konkursa “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs!” uzvarētāju apbalvošanā.

Divu dienu bibliotekāru forums noslēgsies ar jaunas LBB valdes un priekšsēdētāja vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+