Kultūra
Literatūra

Pasludināta Baltvilka balvas starptautiskā laureāte un nominanti 0

Publicitātes foto

Paziņoti rakstnieki un ilustratori, kas izvirzīti Starptautiskajai Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvai bērnu literatūrā un grāmatu mākslā, pastāstīja balvas organizētāja Alīse Nīgale.

Žūrija nolēmusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir vācu rakstniece Anete Mīrsva (Annette Mierswa), bet balvu par viņas grāmatas “Samsona ceļojums” (Jāņa Rozes apgāds) tulkojumu latviešu valodā saņems Inga Karlsberga.

Anetes Mīrsvas garstāstā “Samsona ceļojums”, tēlojot zēna un viņa suņa pēdējo kopīgo ceļojumu un mācīšanos pieņemt nāves realitāti, emocionāli spēcīgi un dzīvi apliecinošā noskaņā izskan atziņa par dzīves rituma dabiskumu un noslēguma nenovēršamību, kā arī patieso vērtību – draudzības, sirdsgudrības, empātijas un drosmes – apliecinājums.

“Inga Karlsberga augstā profesionālā līmenī veikusi grāmatas tulkojumu, kurā smalki izjustais valodas plūduma atveidojums ļauj precīzi uztvert ikdienišķās detaļas un sekot notikumu nesasteigtajam ritmam”, saka žūrijas priekšsēdētāja Ilze Stikāne.

Anete Mīrsva piedalīsies Starptautiskajos bērnu literatūras lasījumos “Vai taureņi taurē un mīdijas mīdās?” 24. jūlijā Gaismas pils korē (11. stāvā, Mūkuslas ielā 3, sākums 11.30).

Kas šogad būs Baltvilka balvas ieguvēji oriģinālliteratūrā un grāmatu mākslā, noskaidrosies balvas pasniegšanas ceremonijā 24. jūlijā, Jāņa Baltvilka 73. dzimšanas dienā.

Saistītie raksti

Žūrija vērtējusi latviešu valodā izdotās bērnu grāmatas, kas iznākušas no 2016. gada maija līdz šā gada maijam, un nosaukusi desmit nominantus: rakstniekus Juri Zvrigzdiņu par stāstu “Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks”, Māri Runguli par grāmatu “Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti”, Uldi Ausekli par dzejas krājumu “Kaķēns margrietiņās”, māksliniekus Elīnu Brasliņu par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai “Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks” un Luīzes Pastores grāmatām “Operācija maska” un “Pēdējais ķēniņš”, Māru Višku par ilustrācijām Ulda Daugaviņa grāmatai ‘’Baltais lācis. Pasaku pavārgrāmata bērniem”, Anitu Kreitusi par ilustrācijām grāmatai “Puika, kas zīmēja kaķus”, Kristianu Brekti par ilustrācijām Māra Runguļa grāmatai “Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti” un par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 85 – Fricis Brāda “Vakars”. Kristians Brekte nominēts arī VAS “Latvijas valsts meži” balvai par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā “Jaunaudze”, savukārt autore Rūta Briede par savu debijas grāmatu “Kaiju karalienes noslēpums” balvai nominēta gan rakstniecības, gan mākslas kategorijā, kā arī pretendē uz LVM balvu par debiju “Jaunaudze”. Arī Sanita Reinsone par grāmatu “Kus mul patarei! Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju”, Toms Kalninskis par grāmatu “Zaķa Garauša laimes zeme” un Dārta Stafecka par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 90 – Ilmārs Šlāpins “Es tiešām gribu sunīti” nominēti LVM balvai par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā “Jaunaudze”.

Šogad dzejnieka Jāņa Baltvilka vārdā nosauktā balva, ko dibinājusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP), tiks pasniegta 13. reizi. Jau trešo reizi tiks pasniegta VAS “Latvijas valsts meži” balva “Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

LA.lv