Foto – Picture Agency

Pašmāju “Funderful” un somu “Skenario Labs” triumfē “Digital Freedom Festival” 0

Galvenā balva uzvarētājiem šoreiz nav taustāma. Abiem jaunuzņēmumiem viens no tehnoloģiju festivāla atbalstītājiem “500 Startups” dāvājis iespēju piedalīties “500 Startups” akseleratoru programmā ASV Silīcija ielejā 2017. gadā. Kopumā “DFF” labāko jaunuzņēmumu finālā iekļuva 5 daudzsološi pašmāju un citu valstu jaunuzņēmumi, kuru mērķis bija iegūt iespēju doties uz maģisko Silīcija ieleju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Kā pirms visu piecu uzņēmumu centieniem pārliecināt žūriju par savu pārākumu izteicās viens no festivāla rīkotājiem, jaunuzņēmumu “Infogr.am” un “Fragmentic” dibinātājs Uldis Leiterts, iespēja saņemt “500 Startups” atbalstu tiek vien dažiem izredzētajiem, kuriem patiesi izdodas pārliecināt akseleratora vadību par to unikalitāti un biznesa potenciālu. “Konkurence iekļūšanai “500 Startups” programmā ir augstāka nekā iestājoties Stenforda universitātē. Sākumā ir daži tūkstoši jaunuzņēmumu, no kuriem līdz uzvarošam finišam nonāk tikai daži,” sacīja U. Leiterts. “500 Startups” šoreiz Rīgā pārstāvēja Mārvins Liao, Tristans Polloks un Bernards Huangs.

Mūsu pašu “Funderful” galvenais uzdevums ir motivēt un raisīt absolventos vēlmi ne tikai atbalstīt savu universitāti finansiāli, bet arī sajusties kā patiesai kopienas daļai. “Kādreiz universitātes zvanīja absolventiem un prasīja vai nevar noziedot. Tagad tas vairs nestrādā un to saprot arī viņi, cenšoties domāt jaunus veidus kā piesaistīt investīcijas,” norādīja uzņēmuma dibinātājs Raimonds Kulbergs. Viņš uzsvēra, ka “Funderful” absolventiem liek justies slikti, ja universitātei netiek ziedots. “Mūsu platforma ziedošanu universitātēm padara par sacensībām starp mācību iestādēm. Turklāt skola var naudu izlietot tur, kur vēlas, nevis tur, kur sponsors saka,” turpināja R. Kulbergs. Uzņēmuma klientu vidū jau esot Oksfordas un Kembridžas universitātes, arī Londonas Biznesa skola un vairākas citas universitātes Amerikā un citās valstīs, kurām “Funderful” palīdzējuši kopā piesaistīt ziedojumus no absolventiem jau 2,6 miljonu eiro apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Parasti šāda veida tehnoloģiju festivālos, kuros ir arī labāko jaunuzņēmumu vērtēšana, uzvar viens uzņēmums. Šoreiz konkurence bija tik līdzvērtīga, ka žūriju ar biznesa plānu un jau sasniegto pārsteidza somu “Skenario Labs”. Uzņēmums piedāvā sniegt ieskatu ēku īpašniekiem un menedžeriem par viņu nekustamo īpašumu uzturēšanu, pārvaldīšanu un renovāciju, to visu digitalizējot un pieliekot punktu aizvēsturiskajām “Excel” tabulām. Turklāt tīmekļa pakalpojums, kas balstīts uz pārbaudītu datu analīzi, dod iespēju ēku īpašniekiem savus īpašumus optimizēt tiktāl, lai ieguldījumi pēc iespējas labāk atpelnītos.

Šogad tikt līdz “500 Startups” skatuvei neizdevās tikt diviem citiem mūsu pašu daudzsološajiem jaunuzņēmumiem – drošības jaunuzņēmumam “Notakey”, kā arī “Intelligent Way”, kuri izstrādājuši CenOS integrācijas platformu atvērtā koda programmatūras modelēšanai, lai paātrinātu kompāniju pētniecības un attīstības tempus. Kā trešie aiz svītras palika viesnīcu tīklu finanšu risinājumu nodrošinātājs no Ungārijas – “RateMate”. “Notakey” strādā pie autentifikācijas sistēmas, kas ļauj ielogoties internetbankā, aizstājot līdz šim ierastās kodu kartes un kalkulatorus, ar daudz ērtāku un lētāku risinājumu viedtālruņos.

“Digital Freedom Festival” sākās 27.novembrī. Tā laikā dalībnieki meklēja atbildes, kā sabiedrība, politikas veidotāji un uzņēmēji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības. Festivālu organizēja “Digital Freedom Festival” domubiedru grupa, kā arī reputācijas vadības kompānija “Lejiņa&Šleiers” un nevalstiskā organizācija “Nordic Reputation Hub”.