×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Pašmāju juveliere Anita Sondore apceļo pasauli, prezentējot rotu kolekciju

Anitas Sondores Publicitātes fotoAnitas Sondores Publicitātes foto

Anita Sondore, viena no Latvijā pieprasītākajām ekskluzīvo rotu dizainerēm, turpina iekarot pasauli ar pašas radītā rotu zīmola jaunāko Sounds of Silence jeb Klusuma Skaņas kolekciju. Aprīļa beigās Itālijā notikušajā un visā pasaulē plaši pazīstamajā A’ Design Award konkursā juveliere ieguva veselas divas augstās sudraba un bonzas godalgas A’ Design Award for Jewelry, Eyewear and Watch Design kategorijā, kurā sancentās ar vairākiem desmitiem profesionāliem rotu, pulksteņu un briļļu dizaineriem no visas pasaules, kļūstot par pirmo juvelieri no Latvijas, kas šajā konkursā savā kategorijā sasniegusi tik vērā ņemamus rezultātus.

Vēl salīdzinoši nesen, šī gada sākumā, Anita Sondore debitēja arī prestižajā Losandželosas Jewelry, Antique & Design izstādē, savukārt iepriekšējā gadā dizainere sevi pieteica starptautiskajā Ņujorkas JA New York Show izstādē, kurā, izturot sīvu konkurenci, kļuva par vienu no 10 pasaules uzlecošajiem rotu dizaineriem, kam tika sniegta iespēja izstādīt savus darbus New Designer Gallery jeb jauno dizaineru galerijā.

Anitas Sondores jaunākā rotu kolekcija ir veltīta Eiropas ziemeļnieciskākajai galvaspilsētai Rīgai. Kā zināms, Rīga jau izsenis tikusi dēvēta par ziemeļu pērli, kas sava neparastā krāšņuma un daudzveidības dēļ iekļauta arī UNSECO kultūras mantojuma sarakstā. To raksturo patiesi piesātināta pagātne, kuras fenomenālā Jūgendstila arhitektūra un etnogrāfiskie elementi kalpo kā pastāvīgs iedvesmas avots Anitas Sondores greznajām rotu kolekcijām, kas turklāt ir roku darbs.

Lai arī dizaineres unikāli mākslinieciskās rotaslietas sumina galvaspilsētas bagātīgo vēsturi, tām piemīt arī mūsdienīga smalkjūtība, kas spēj iedvesmot ikvienu rotaslietu valkātāju. Dēvējot sevi par galma gleznotāju jeb mākslinieci, kura iemūžina vēstures spilgtākos notikumus, Anita Sondore atdzīvina nezūdošu dārgakmeņu un dārgmetālu krāšņumu ar mērķi radīt rotas, kas spēj paust elpu aizraujošus stāstus par dzīvi, dabu, vēsturi un citām emocionāli piesātinātām tēmām. Liekot lietā savas plašās zināšanas un gadu gaitā uzkrāto pieredzi, Anita Sondore rotu radīšanas procesā izmanto īpaši izmeklētus metālus un dārgakmeņus, kas nāk no tālās Indijas, Šrilankas un Brazīlijas un bieži vien tiek arī īpaši veidoti un pulēti atbilstoši mākslinieces radošajām iecerēm.

Būtiski, ka Anita ne tikai pati rada rotu dizainus, bet arī aktīvi līdzdarbojas to izstrādes procesā, kas māksliniecei kalpo kā radošas pašizpausmes veids. “Katra manis radītā rota pauž kādu pasaku, teiksmu vai manis pašas stāstu; tās ir sava laika spogulis. Es veidoju rotaslietas, kas pašas par sevi ir personības, individualitātes, dzīvas, elpojošas, skanošas, ar domu, ar vēstījumu sirdī,” skaidro Sondore. “Krāšņo dārgakmeņu un metālu krāsas sevī ietver emocijas un notikumus, ar ko dzīves laikā saskaras sievietes un kas var tikt nodoti tālāk no paaudzes paaudzē. Es visā saskatu ko maģisku, pat klusumā. Viss, sākot no dzīvības līdz nāvei, ir mirklis, kas kļūst par atspēriena punktu kādam saviļņojošam stāstam, ko es, savukārt, atdzīvinu ar rotu palīdzību.”

Sounds of Silence jeb Klusuma Skaņu kolekcija svin teju vai tūkstoš gadus seno Rīgas vēsturi un šīs pilsētas neizmērojamo bagātību, kas caurstrāvo rotu dizainus kā maiga melodija. Kolekcija ir balstīta uz Latvijas etnogrāfiskajām spēka zīmēm, ko savulaik izmantoja arī Rīgas arhitekti, piešķirot simboliem modernu interpretāciju un izmantojot tādus dārgakmeņus kā baltos un krāsainos dimantus, pusdārgakmeņus – turmalīnu, mēnessakmeni, ametistu un perlamutru -, kas iestrādāti ar emalju dekorētā zeltā.

Dizaineres iepriekš radīto Universe jeb Visuma kolekciju visprecīzāk raksturo viengabalaini līkumainas formas. Kolekcijas gredzeni pauž pasaules izcelšanās stāstu, kas aizsākās ar dzīvību iedvesošu enerģijas lādiņu. Gredzena forma var būt jebkas, ko tā valkātājs vēlas saskatīt – sirds, lapa vai pat, piemēram, Piena Ceļš. Kolekcijā ir iekļautas arī rokassprādzes, auskari un kaklarotas, kas visas kā viena ir darinātas ar rokām no 18 karātu dzeltenā un baltā zelta vai tīra sudraba.

The Deep Water jeb Dziļo Ūdeņu rotu sērija ir kā čalojošs ūdens, kas aizrautīgi aizsāk kādu iedvesmojošu stāstu. Auskari, gredzeni, kaklarotas un piekariņi, kas iestrādāti 18 karātu baltā vai dzeltenā zelta vai arī pelēkā rodija putekļos ar mēnessakmens elementiem, atveido okeāna vai upes trauksmaino viļņu radītos mutuļus. Dzieļie Ūdeņi var kļūt par mirkli, kas sastindzis laikā, gluži kā migla, kas pārklājas pāri okeānam vai arī sniegpārslas, kas krīt no ziemīgajām debesīm. Tāpat kolekcijā plaši tiek izmantoti arī izsmalcināti safīri, kalnu kristāli, onikss, topāzs, rožu krāsas un dūmakainais kvarcs, kā arī citronzelts.

Jau tuvāko mēnešu laikā Anita Sonore ir iecerējusi piedalīties arī tādos starptautiski atzītos pasākumos kā vasaras sākumā gaidāmajā JCK Las Vegas izstādē ASV, kā arī septembrī gaidāmajā International Jewellery London izstādē Apvienotajā Karalistē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+