Mobilā versija
-4.3°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Otrdiena, 6. decembris, 2016
19. oktobris, 2016
Drukāt

Pašmāju novatori izstādē “Riga Comm” rādīs piemēru un savus izgudrojumus

"RIMI" darbinieks Jānis Jakaitis izgatavojis 3D printeri mājas lietošanai. Foto no Jāņa Jakaiša personīgā arhīva"RIMI" darbinieks Jānis Jakaitis izgatavojis 3D printeri mājas lietošanai. Foto no Jāņa Jakaiša personīgā arhīva

3D maģija

“3D printēšana ir maģija – piesēžos pie datora, uzprojektēju, ko man vajag, un pēc pāris stundām man ir tāda detaļa, kādu man vajag. Tā ir neaprakstāma sajūta, kuru gūst tikai bērni smilšu kastē. Pieaugušie to jau sen pazaudējuši, bet man šādā veidā šo sajūtu ir izdevies atgūt,” norāda “RIMI” informāciju tehnoloģiju (IT) nodaļas vadītājs un dažādu tehnoloģisko brīnumu un risinājumu radītājs Jānis Jakaitis, kurš ceturtdien piedalīsies “Riga Comm 2016” biznesa tehnoloģiju un inovāciju izstādē Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā.

Jānis gan savus veikumus par brīnumiem nesauc. “Pasaulē taisa tādas lietas, kuras redzot saproti, ka tu neko īpašu nemāki. Tomēr savam priekam es jau sen radu robotus, citus kustoņus un pīkstuļus. IT “dzelži” man vienmēr bijuši apkārt, mest ārā bijis žēl, un arī interese par to, kā lietas strādā, bijusi jau no bērna kājas – vecāki mani lutināja ar visādiem konstruktoriem, un to dēļ negribēju nedz uz skolu iet, nedz ko citu darīt,” stāsta Jānis, kurš norāda, ka mierā nosēdēt nespēj. “Gulēt es neprotu. Arī atvaļinājuma laikā ilgāk par divām nedēļām nosēdēt mājās nav iespējams. Uzskatu, ka pār­slēgšanās no vienas darbības uz otru ir atpūta. Tāpēc darbs “RIMI” un mans hobijs viens otru labi papildina – tik augstas tehnoloģijas, ieskaitot mākslīgo intelektu, ko izmantojam, u.c. tehnoloģijas diez vai ir daudzos citos uzņēmumos,” iemeslu, kāpēc nemaz nevēlas mainīt darbu, atklāj “RIMI” IT nodaļas vadītājs.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+