×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Pasmelties spēku dzīvei – rehabilitācijas nometne “Spēka avots”

Foto - LETAFoto - LETA

Atklāta pieteikšanās onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas vasaras nometnēm “Spēka avots”, ko rīko biedrība “Dzīvības koks”. 


 

Ikviens, kas reiz saskāries ar diagnozi “ļaundabīgs audzējs”, ir aicināts pieteikties uz kādu no “Spēka avota” nometnēm 21. – 26. jūlijā vai 18. – 23. augustā. Pieteikšanās mājas lapā www.dzivibaskoks.lv.

Nometne “Spēka avots” ir piecu dienu programma, kuras laikā ārsts onkologs, imunologs, uztura speciālists palīdz saprast, kādas izmaiņas slimība ienesusi katra dzīvē, kā dzīvot tālāk, kā atbrīvoties no bailēm par vēzi. Svarīgas ir arī dažādās terapijas (mākslas, mūzikas terapija, grupu nodarbības), kas palīdz labāk izprast situāciju un smelties spēku turpmākai dzīvei, kā arī iegūt pleca sajūtu un izpratni, ka dzīve pēc slimības turpinās jau jaunā kvalitātē.

Kopš 2009. gada vasaras “Dzīvības koka” psihosociālās rehabilitācijas nometnēs onkoloģiskajiem pacientiem kopumā palīdzēts gandrīz 300 cilvēkiem.

Latvijā katru gadu ar vēzi saslimst vairāk nekā 11 000 cilvēku, pavisam reģistrēti vairāk nekā 70 000 onkoloģisko pacientu. Pētījumi liecina, ka katram trešajam cilvēkam pēc onkoloģiskas slimības ārstēšanas ir nepieciešama psihosociālā rehabilitācija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+