×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Pašnāvnieks nav futbola fans. Saruna ar Juri Grabovski

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzes” redakcijā viesojās atvaļinātais policijas pulkvedis, bijušais specvienības “Omega” komandieris JURIS GRABOVSKIS. Tagad viņš ir valdes priekšsēdētājs uzņēmumā “Baltijas drošības skola”. Intervijā pieredzējušais speciālists vērtē drošības situāciju Latvijā un Eiropā pēc notikušajiem teroraktiem Briselē, Parīze un citur.

– Mūsu varasvīri mierina, ka Latvijā ir zems terorisma draudu līmenis, uztraukumiem neesot pamata. Piekrītat vērtējumam?

J. Grabovskis: – Tā ir daļēja taisnība. Redzot situāciju pasaulē, Latvija nav apdraudējuma pirmajā līnijā. Uzbrukumi tiek vērsti Eiropas galvaspilsētās. Īpašām bailēm no terorisma nav jābūt, bet modrību, uzmanību nedrīkst zaudēt. Stāvoklis jebkurā brīdī var mainīties.

– Pietiek izpelnīties uzmanību ar kādu žurnālista rakstu, provokatīvu karikatūru?

– Jā, un var nepatikt asi politiķu izteikumi. Tas gan nav iemesls, lai mēs tagad par visu klusētu, bet speciāli provocēt nevajadzētu.

– Kāda jūsu skatījumā ir mūsu dienestu nodrošinātība pretoties, novērst iespējamus teroraktus?

– Kas attiecas uz ekipējumu, progress ir. Tie, kam jāreaģē, saņem iedalītos līdzekļus. Cilvēkus sagatavo tikt galā ar daudz ko, bet, ja uz šejieni atvelsies tas terorisma vilnis, kas ir Eiropā, tad reaģēšanas, likumdošanas ziņā nebūsim gatavi.

– Vajag stingrākus likumus, regulējumus?

– Ņemsim, piemēram, Izraēlu. Tā ir normāla valsts, tomēr pastāvīgi atrodas teroristiskā karā. Tāpēc drošības ziņā sen un regulāri daudz kas tiek darīts. Bet pavaicājiet izraēliešiem – vai viņiem stingrās kontroles dēļ šķiet, ka Izraēla ir policejiska valsts? Atbilde būs – nē. Cilvēki nejūtas ierobežoti tiesībās, demokrātiskajās brīvībās. Bet ir nepieciešamie drošības ierobežojumi un prasības, kas darīts, lai pasargātu cilvēkus, glābtu dzīvības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+