Kultūra
Kultūrpolitika

Pasniegs apliecinājumus par iekļaušanu Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā0

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) 29.martā otro reizi pasniegs apliecinājumus par kultūras vērtību iekļaušanu Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, aģentūru LETA informēja LNKC sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.

Svinīgā ceremonijā, kas norisināsies Krapes Tautas namā, apliecinājumus saņems septiņi vērtību pieteicēji – Rucavas novada dome, Valkas novada dome, biedrība “Gaujas plostnieki”, kultūras centrs “Ritums”, kā arī biedrības “Līvõ kultūr sidām”, “Skaņumāja” un “Upītes jauniešu folkloras kopa”.

Krape ceremonijas norisei izvēlēta tādēļ, ka tur darbojas biedrība “Skaņu māja”, kas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam pieteikusi jau četras vērtības.

Pašlaik sarakstā iekļauta Dziesmu un deju svētku tradīcija Latvijā un tās simbolisms, Suitu kultūrtelpa, psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē un dziedāšana ar pusbalsu, Latgales mazo bundziņu jeb “bubyna” spēles tradīcija un Ieviņa tipa ermoņiku būvēšanas un spēlēšanas tradīcija, mirušo ofīcija jeb “saļmu” izpildīšanas prakse Vaboles un Līksnas pagastos, Siguldas spieķa darināšanas prasme, Gaujas plostnieku amata prasmes, Dubultauduma šatiera segu aušana Ziemeļvidzemē, Pēterburgas ermoņiku spēlēšanas tradīcijas, Caurspēlējamās cītaras spēle, Knipelēšanas prasme, kā arī Lībiešu Rucavas un Upītes kultūrtelpas.

Kā ziņots, līdz 28.janvārim LNKC var iesniegt pieteikumus Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam, kurus, saskaņā ar likumu, izvērtēs Nemateriālā kultūras mantojuma padome.

LA.lv