×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Pasniegs Autortiesību bezgalības balvu 31 laureātam

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Dziesma "Joka pēc alfabēts" iekļauta koncertprogrammās, atskaņota Latvijas radio un televīzijas kanālos un "Youtube" vietnē videoformātā skatīta vairāk nekā divus miljonus reižu.

AKKA/LAA pirmdien pasniegs Autortiesību bezgalības balvu par visvairāk izmantotajiem darbiem pērn, aģentūru BNS informēja biedrībā “AKKA/LAA”.

Balva tiks pasniegta jau 16. reizi. Šoreiz to saņems 31 autors un līdzautors, kuru vidū ir dziesmas “Zemenes” autors mūziķis Renārs Kaupers, gleznotājs Kristaps Zariņš un daudzi citi.

Par stāstiem “Plikie un pusplikie”, kas pirmoreiz izdoti krājumā 1983.gadā, daļēji iekļauti stāstu izlasē “Mantojuma kumeļš” un bijuši par pamatu iestudējumam Dailes teātrī, balvu saņem rakstnieks Ēriks Hānbergs.

Par lugām “Puķu brokastis” un “Ziņu dienests strādā”, kas publicētas tīmekļa vietnē www.anitagriniece.com un iestudētas amatierteātros Jūrkalnē, Ugālē, Meņģelē, Mežotnē, Varakļānos, Jaunlaicenē, Meņģelē, Užavā, Morē, Gaiķos, Staburagā un citviet, balva dramaturģei Anitai Grīniecei.

Par mūziku izrādei “Lilioms”, kas iestudēta Andreja Upīša Akadēmiskajā drāmas teātrī 1971. gadā, vēlāk arī Liepājas teātrī un atdzimusi Latvijas Nacionālajā teātrī 2013. gadā, un “Lilioma” dziesmām ar Māra Čaklā vārdiem, kas plaši izmantotas koncertos, skanējušas arī radio un televīzijā, balva tiks komponistam Imantam Kalniņam.

Par fotogrāfijām no teātra izrādēm, kas iekļautas Irēnas Lagzdiņas monogrāfijā “Izslāpums. Olga Dreģe”, Ērika Hānberga grāmatā “Pirmā grēka līcis”, Ingas Jērumas grāmatā “Ilzes Vazdikas saldā katorga” un Kārļa Lāča portretu “AKKA/LAA Ziņās” balvu saņems fotomākslinieks Jānis Deinats.

Par darbu izmantojumu televīzijā, tālāku pārdošanu mākslas izsolēs un iekļaušanu “Swedbank” programmas “Gudrie punkti” mākslas darbu elektroniskajā katalogā balva gleznotājam Kristapam Zariņam.

Par autordarbiem, kas izmantoti televīzijas raidījumos un publicēti dzejas klausāmgrāmatas “Atsaukšanās” bukletā un grāmatās, tostarp enciklopēdijā “Latvija un latvieši”, balva tiks fotomāksliniekam Gunāram Janaitim.

Par 1991. gada dokumentālo filmu “Septiņas dienas augustā. Notikumu hronika”, kas 2013. gadā izmantota Tautas frontes muzeja ekspozīcijā “Atmoda–LTF–neatkarība”; Augstākās tiesas dokumentālajā filmā “Latvijas Senātam – 95. Vakar un šodien”; Saeimas kancelejas dokumentālajā filmā par Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25.gadadienu “Uzturiet debesis spēkā” un Beļģijas kompānijas “Domino Production” dokumentālajā filmā “Nesasniegtā Eiropa” balva piešķirta režisoram Romualdam Piparam un operatoriem Igoram Boikovam, Aleksandram Demčenko, Vilnim Dumbergam, Agrim Dzelmem, Oļegam Kotovičam, Ralfam Krūmiņam, Jānim Milbretam, Andrim Seleckim un Kalvim Zalcmanim.

Par darbu “Darkroom”, kas 2013. gadā piedzīvojis pirmatskaņojumu Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē, atskaņots Latvijas Radio, saņēmis “Lielo Mūzikas balvu 2013” kā gada labākais jaundarbs, balva komponistam Jānim Petraškevičam.

Par 2012.gada skaņdarbu “Latvian Cookbook”, kas koncertizpildījumā skanējis Ungārijā, Minhenē, Rīgā un atskaņots arī Latvijas Radio ēterā, balvu saņems komponists Andris Dzenītis.

Par skaņdarbu “O salutaris hostia”, kas atskaņots ārzemēs – Čehijā, Igaunijā, ASV, Zviedrijā – un izmantots arī Jura Kursieša 2014.gada spēlfilmā “Modris”, balvu iegūs komponists Ēriks Ešenvalds.

Par dziesmu “What for?”, kas 2010.gadā uzvarējusi starptautiskā dziesmu konkursa “Eirovīzija” Latvijas nacionālajā atlasē un piedalījusies “Eirovīzijas” pusfinālā Oslo, vēlāk skanējusi Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Beļģijā, Izraēlā un Serbijā, balva tiks komponistam Jānim Lūsēnam un teksta autoram Guntaram Račam.

Par starptautiskā dziesmu konkursa “Eirovīzija 2013” nacionālās atlases finālā pirmatskaņoto dziesmu “Māsa upe”, kas iekļauta Latvijas Radio un komercradio raidījumos, televīzijas un koncertprogrammās, tulkota kā “Darling Darling”, ieskaņota blīvplatē, laista klajā arī videoklipa formātā, balva piešķirta mūzikas autoram un aranžētājam Artūram Šingirejam (Donam), teksta autoram Ingum Bērziņam un aranžētājam Kasparam Ansonam.

Par 2011. gada dziesmu “Joka pēc alfabēts”, kas iekļauta koncertprogrammās, atskaņota Latvijas radio un televīzijas kanālos un “Youtube” vietnē videoformātā skatīta vairāk nekā 2 miljonus reižu, balvu saņems mūzikas autors Renārs Kaupers un vārdu autore Indra Sproģe.

Par dziesmu “Tavs stāsts”, kas skanējusi radio ēterā – pirmā vieta radio SWH 2013.gada topā – un iekļauta albumā “Tavs stāsts” kā tituldziesma, balvu iegūs autori Jānis Aišpurs, Normunds Lukša, Pēteris Lunde un Gints Bīmanis – grupa “The Sound Poets”, kuras sastāvā muzicē arī Undīne Balode.

Par dziesmu “Zemenes”, kas plaši un bieži iekļauta “Latvijas Radio 2” un koncertu programmās, balvu saņems mūzikas un teksta autors Jānis Krūmiņš.

Autortiesību bezgalības balvu kopš 1999. gada ik gadu saņem autori, kuru darbi iepriekšējā gadā izmantoti visvairāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+