×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Pasniegs Autoru balvu par iedvesmojošiem darbiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamnedēļ, 23. aprīlī, Pasaules Grāmatu un autortiesību dienā pirmo reizi pasniegs Autora balvas biedrības AKKA/LAA pārstāvētajiem četriem autoriem. Par darbu, kas citus autorus radoši iedvesmojis vai provocējis ar savu novatorismu un profesionālismu, balvu saņems tulkotāja Maima Grīnberga, horeogrāfe Olga Žitluhina, scenogrāfs Andris Freibergs, komponists Vilnis Šmīdbergs, portālam LA.lv pavēstīja AKKA/LAA sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Kalniņa.

No 22. līdz 26. aprīlim biedrība AKKA/LAA jau tradicionāli organizē Autoru dienas, kas veltītas Pasaules Grāmatu un autortiesību dienai 23. aprīlī un Pasaules Intelektuālā īpašuma dienai 26. aprīlī.

Jau devīto gadu AKKA/LAA piedāvās bezmaksas lekcijas studentiem, kuru specialitāte saistīta ar kultūras produktu radīšanu vai izmantošanu. Lai palielinātu informētību un izpratni par autortiesībām, ikvienai mācību iestādei ir iespēja pieteikt studentus lekcijām, rakstot uz e-pastu: linda.kalnina@akka-laa.lv Šogad tām jau pieteikušās studentu grupas no Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA).

Šogad Autoru dienās AKKA/LAA savā mājas lapā publicē īpaši sagatavotos ieteikumus radošo projektu izstrādātājiem. Pamatā analizētas Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītās nozares, lai projektos uzlabotu autortiesību ievērošanu, izstrādāti ieteikumi šādu projektu iesniedzējiem.

Pasaules Grāmatu un autortiesību dienas mērķis ir cildināt autorus, kā arī aicināt cilvēkus pievērsties gan grāmatu lasīšanai, gan rakstīšanai, gan autoru tiesību aizsardzībai. Pirmoreiz Grāmatu un autortiesību diena atzīmēta 1923. gadā Spānijā, lai godinātu rakstnieka Migela de Servantesa nāves atceres dienu. Sākotnēji tie bija Katalonijas nacionālie svētki, taču kopš 1995. gada UNESCO ir noteikusi 23. aprīli par Pasaules Grāmatu un autortiesību dienu. Šis datums ir ne vien slavenā “Dona Kihota” autora Migela de Servantesa nāves diena – šajā dienā dzimis arī Viljams Šekspīrs. Tāpat tieši 23. aprīlī dzimuši tādi pasaulslaveni autori kā Moriss Drions, Manuels Valjeho, Haldors Laksness un citi.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību intelektuālā īpašuma aizsardzībai un godinātu autorus un izgudrotājus, kopš 2000. gada 26. aprīļa visās Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) dalībvalstīs atzīmē Pasaules intelektuālā īpašuma dienu. Šis datums ir noteikts par godu WIPO dibināšanai 1970. gada 26. aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+