×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Pasniegs Čaka balvu, atklās izstādi “Čaka skartie”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 27. oktobrī plkst. 18 Rīgas mākslas telpā notiks Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija, un tiks atklāta ekspozīcija “Čaka skartie”, kas Rīgas mākslas telpas Intro zālē būs apskatāma līdz 20. novembrim, LA.lv uzzināja Rīgas kultūras iestāžu apvienībā.

Ekspozīcija “Čaka skartie” tapusi, iedvesmojoties no Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie” un strēlnieku cīņām par savu valsti. Ekspozīcijas veidotāji radījuši ierakumu gaisotni, izmantojot instalācijas, skaņas un gaismas spēles.

Pasākuma ietvaros atvērs arī Aleksandra Čaka pirmo poēmu “Poēma par ormani” un “Umurkumurs” pārizdevumus.

“Poēmu par ormani” Aleksandrs Čaks uzrakstīja 1929. gadā, bet pirmo reizi grāmatā tā tika publicēta 1930. gadā izdevniecībā “Zelta grauds” tūkstoš eksemplāru metienā ar mākslinieka Romana Sutas ilustrācijām. 1932. gadā Aleksandrs Čaks publicēja otru poēmu – “Umurkumurs” (no Rīgas nesenās pagātnes), tā grāmatā iznāca apgādā “Zelta grauds” 6000 eksemplāros ar mākslinieka Niklāva Strunkes ilustrācijām. Savukārt šogad, Aleksandra Čaka 114. dzimšanas dienā klajā nāk dzejnieka abu pirmo poēmu grāmata ar mākslinieka Aivara Vilipsona ilustrācijām.

Aleksandra Čaka balva pirmo reizi tika pasniegta 2001. gadā – dzejnieka 100. dzimšanas dienā. Reizi divos gados balvas tiek pasniegtas par ieguldījumu Aleksandra Čaka personības un daiļrades izpētē un popularizēšanā, kā arī Rīgas pilsētas tēla mākslinieciski augstvērtīgā interpretējumā. Aleksandra Čaka balvas autors ir tēlnieks Andris Vārpa. Balvas pasniegšanas ceremonija, pulcējot interesentus, piesaista dzejnieka Aleksandra Čaka personības un daiļrades izzināšanai arvien jaunus cilvēkus. Ceremonijas tiešraidi ikvienam interesentam būs iespēja vērot uz Rīgas mākslas telpas fasādes 27. oktobrī no plkst. 18 līdz 20.

Par balvas laureātiem kļuvuši daudzi ievērojami kultūras darbinieki – dzejnieki Jānis Rokpelnis un Uldis Bērziņš, aktieri Imants Skrastiņš un Artis Robežnieks, fotogrāfe Māra Brašmane, mākslinieks Pāvels Šēnhofs, komponists Uldis Stabulnieks, mākslinieks un dzejnieks Andris Breže, rakstnieki Zigmunds Skujiņš, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla, literatūras zinātnieces Andra Konste un Antra Medne, tulkotāji Rauls Čilačava un Aksīnija Mihailova un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+