×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

Pasniegs mūzikas ierakstu balvu “Zelta mikrofons 2013”

Foto - LetaFoto - Leta

Dziedātājs Juris Kaukulis piedalās mūzikas ierakstu Gada balvai "Zelta mikrofons" veltītajā preses konferencē.

Šovakar Latvijas Nacionālajā teātrī pasniegs mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons 2013”.

Mūzikas ierakstu gada balvas 18. ceremonijā tiks sumināti sasniegumi 19 nominācijās un uzstāsies patlaban Latvijas mūzikas labākie izpildītāji – Dons, “Otra puse”, “The Sound Poets”, Igo un Ieva Kerēvica, Marta Ritova un Emīls Balceris, “Relicseed”, “Jumprava”, “Latvian Blues Band”, Normunds Rutulis, “Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestris”, Žoržs Siksna un “Jelgavas bigbends”, Toms Juhņevičs, Kaspars Tobis, “Pērkons”, “Bez PVN”, Edgars Viļums, Ainars Virga un “Virga Hard Orchestra”, “PeR” un Jurga. Pasākumā gaidāmi arī vairāki pirmatskaņojumi.

Pasniegšanas ceremoniju vadīs Valdis Melderis, Valters Krauze, Lauris Reiniks un Andris Freidenfelds.

Par labākā metāla un rokmūzikas albuma statusu cīnīsies Džonija Salamandera albums “Oranžs”, grupas “Relicseed” albums “Slaughterhouse”, “Rūsas” ieraksts “No vāka līdz vākam”, “Eschatos” ieraksts “Hierophanies” un “Indygo” albums “Decoy”.

Labākā popmūzikas albuma kategorijā sacentīsies Laimas Vaikules albums “Atkal mājās”, Kārļa Kazāka albums “Gultnes”, Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” albums “Vakars. Pietura. Jasmīns”, grupas “Otra Puse” albums “Uzzīmē mani” un Ritovas ieraksts “Mainiet vārdus”.

Labākā poproka albuma nominācijā izvēlēti Dona “Signāls”, grupas “The Sound Poets” albums “Tavs stāsts”, “Instrumentu” albums “Procastination”, grupas “Laika suns” albums “Nakts karalis”, kā arī grupas “Bez PVN” albums “Reits”.

Nominācijā “Labākais kantri un šlāgermūzikas albums” izvirzīti grupas “Mākoņstūmēji” albums “Kurmis aizpeld garām”, grupas “Tērvete” albums “Dienvidu vējš”, grupas “Apvedceļš” albums “Pažarnieku rokenrols”, grupas “Lustīgais blūmīzers” albums “Atnāc tu uz manām trepēm”. Nominācijā izvirzīts arī Siksnas un viņa instrumentālās grupas, kuras sastāvā ir Māris Briežkalns, Viktors Ritovs, Gints Pabērzs, kā arī trio “Limonāde”, albums “Mēs tikāmies…”.

Labākajam tautas mūzikas albumam izvirzīti “Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestris” ar albumu “Kālabad”, bungu un dūdu grupas “Auļi” albums “Dižducis”, Māra Muktupāvela un Kurzemes draugu albums “Sventava”, Birutas Ozoliņas un “Dj Monsta” albums “Sauli sēju” un dažādu izpildītāju ierakstītais albums “Sviests V”.

Par labākā akadēmiskās mūzikas albuma godu cīnīsies Diānas Zandbergas “Ungāru un latviešu klavierainavas”, Valsts akadēmiskā kora “Latvija” albums “At the Foot of the Sky “, “Swedbank kora” ierakstītā Riharda Dubras “Ziemassvētku oratorija”, Juhņeviča albums “Emotions”, kā arī “Swedbank kora” ierakstītais albums “Dziesmu svētki 2013”.

Nominācijā “Labākais džeza un blūza mūzikas albums” izvirzīti “DP trio” un Džordža Stīla “Room”, “Deniss Pashkevich Funk Therapy” albums “Funk Therapy”, “Latvian Blues Band” albums “Latvian Blues Band and Friends live at the Dream Factory 2013” un Ingas Bērziņas, Madara Kalniņa, Andra Gruntes un Arta Oruba albums “Neizteiktie vārdi”.

Labāko elektroniskās mūzikas albumu izvēlēsies starp “Karel Bōben” albumu “Peep”, “Kashuks” ierakstu “Piece of a Chance, Pt.2”, Tobja albumu “Koncerts 7 sintezatoriem”, “Oriole” ierakstu “Mushroom Music Vol. 3” un “Universal Human Underground” ierakstu “The Message”.

Uz labākā alternatīvās mūzikas albuma titulu pretendē “Apziņas parazīti” ar albumu “Nekādu saulē pazudušo zirgu”, “Martas asinis” – “Ceturtais albums”, projekts “Kapļi” – “Prauda par Madali”, “Dr.Klisicka laboratorija” – “Doktora Klisicka magnētiskā saite” un “Elkupe” – “Uzaust”.

Nominācijā “Labākais mūzikas albums bērniem” sacentīsies Ilgas Reiznieces audzēkņu un “Iļģu” albums “Gadapkārti. No vasaras līdz ziemai /Gadapkārti. No ziemas līdz vasarai”, albums “Tēti dzied šūpuļdziesmas”, kurā piedalījušies Andris Keišs, Jānis Jubalts, Māris Mihelsons, Tobis un Jānis Vimba, “Brīnumskapja” grupas albums “Tumšās-gaišās lietas”, bērnu folkloras kopas “Tarkšķi” albums “Tarkšķi ganos” un albums “AM-saimes mūzika”, kuru veidojis autoru kolektīvs.

Par labākā hiphopa albuma titulu cīnīsies “Edavārdi” ar “Es esmu šeit”, Ansis un “Oriole” – “Himnas”, “Melikols” – “Ar sirdi rindās”, “Pikaso” – “Satikšanās vietu mainīt nedrīkst” un “Punkta uz I” albums “Modinātājs”.

Labākā koncertuzveduma un teātra mūzikas albumam nominēti divi Latvijas Radio kora albumi “Hotelis “Atlantīda”” un “Imants un Ziedonis”, kā arī albums “Ziedonis. Lācis. Sievietes”, Jāņa Lūsēna un Ģirta Ķestera – “Jānis Lūsēns, Ojārs Vācietis “Pus es”” un Aijas Andrejevas ieraksts “Mežā”.

Par labākā videoklipa titulu cīnīsies “Instrumenti” ar video dziesmai “Don’t Hold Onto Me”, “Prāta vētra” – “Europa”, Dons – “Darling, Darling”, ” Instrumenti” – “Heartcore” un “Prāta vētra” – “Butterfly in a Bottle”.

Labākā koncertieraksta kategorijā nominēti “Lauris Reiniks Ziemassvētkos”, Marija Naumova – “Pusnakts Parīzē”, “Melo-M” – “Live at Riga Congress Centre”, “Prāta vētra” – “Vēl viena klusā daba” un “Oranžās brīvdienas” – “Pa kājām”.

Labākās debijas kategorijā balvai nominēti “Starmetis” ar ierakstu “I Like People”, “Vecpilsētas dziedātāji” – “Puzurs”, Paula Dukure – “Being Free Isn’t a Crime”, “Pikaso” – “Satikšanās vietu mainīt nedrīkst” un “Up” – “Siren”.

Labākās dziesmas titula pretendenti būs Dons ar dziesmu “Māsa upe”, “Dzelzs vilka Jaunais Jāņu orķestris” – “Salā jūra, Daugaviņa”, “The Sound Poets” – “Tavs stāsts”, Dons – “Pēdējā vēstule” un “Otra puse” – “Uzzīmē mani”, savukārt “Alfas Top10″ Gada dziesmas” nominanti ir Dons – “Pēdējā vēstule”, “Dzelzs vilka Jaunais Jāņu orķestris” – “Salā jūra, Daugaviņa”, “Otra puse” – “Uzzīmē mani”, “Instrumenti” – “Don’t Hold Onto Me”, Marta Ritova un Ivo Grīsniņš-Grīslis – “Tu neļauj”, Reiniks – “Stāsti man”, Gunārs Kalniņš – “Divi vēji”, Kazāks – “Gultnes” un Rutulis – “Ledus karaliene”.

Ar īsu laika nobīdi ceremoniju varēs skatīties TV3, bet nepacietīgākajiem skatītājiem tiks piedāvāta tiešraide “TVplay” un ”Kanālā 2”. Tiešraides sākums plkst.19.30, translācija TV3 plkst.20.20.

Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” konkursu organizē Latvijas Skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+