×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Pasniegs pirmo Žaņa Katlapa balvu

Foto: LetaFoto: Leta

Rakstniece Māra Zālīte piedalās grāmatas "Mans Ziedonis" atvēršanas svētkos Rīgas Latviešu biedrības namā.

30. novembrī Jaunmoku pils kolonu zālē pirmo reizi tiks pasniegta Žaņa Katlapa balva, aģentūru LETA informēja pasākuma organizētāju pārstāvis Arnis Šablovskis.

Žaņa Katlapa pirmās balvas ieguvējas ir – Māra Zālīte – “Par nacionālas tematikas aktualizāciju Latvijas teātru vidē un ieguldījumu Tukuma novada pašapziņas stiprināšanā”, kā arī režisore un aktrise Ināra Slucka – par režiju izrādei “Bagātā kundze” Nacionālajā teātrī.

Māras Zālītes daiļrade jaunajā rokoperas “Lāčplēša” iestudējumā un mūziklā “Meirovics” stiprinot nācijas patriotismu un pamatvērtības, liekot no jauna pārdomāt par ideālo un ideālu Latviju. Zālīte reizē ir arī nesavtīgi strādājusi Tukuma novada pašapziņas stiprināšanā.

Ināras Sluckas režisētā izrāde “Bagātā kundze”, pēc balvas iniciatoru domām, veido pozitīvu attieksmi pret latviešu tautas nācijas pamatvērtībām. Izrāde liek pārdomāt filmu “Pie bagātās kundzes” un nacionāli romantiski un mākslinieciski augstvērtīgi atgādina par Latviju, kas reiz tikusi atņemta un ir no jauna ceļama.

Ar balvu Katlapa novadnieki vēlas aktualizēt kādreizējā Nacionālā teātra direktora, aktiera, režisora un teātra pedagoga personības reiz apliecinātās vērtības. Žani Katlapu par savu pedagogu, iedvesmotāju saukuši Kārlis Sebris, Velta Līne, Jānis Kubilis un daudzi citi no latviešu teātra zelta paaudzes. Ar šo balvu tās iniciatori vēlas regulāri atzīmēt, izcelt tos sasniegumus, kas uz Latvijas teātra skatuvēm mākslinieciski apliecina nācijas pamatvērtības.

Laureāti saņems īpašu Žaņa Katlapa dzimtā Tumes pagasta kalēja Ginta Haņecka veidoto Žaņa Katlapa balvu, kā arī naudas prēmiju.

Žanis Katlaps ir cēlies no zemnieku – Katlapu – dzimtas, no kuras mantojis strādīgumu, pamatīgumu un dzimtenes mīlestību.

Katlapa novadnieki uzskata, ka gan Māra Zālīte, gan Ināra Slucka ar savu radošo darbību šogad ir apliecinājušas latviešu tautas dvēseles vitalitāti, radošumu un pamatīgumu.

Uz pasākumu aicināti visi, kas personīgi vēlas pateikties laureātēm. Ieeja pasākumā – brīva. Pasākumā ar muzikālu dāvanu uzstāsies Tumes jauktais koris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+