Mobilā versija
Brīdinājums -3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
26. oktobris, 2016
Drukāt

Pasniegs Spēlmaņu nakts balvu par mūža ieguldījumu

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien plkst.15 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā noritēs teātra balvas “Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojuma atklāšana un paziņoti balvas “Par mūža ieguldījumu teātra mākslā” ieguvēji, aģentūru BNS informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības radošo projektu koordinatore Undīne Preisa.

Turpinot tradīciju, gadskārtējā teātra balvu pasniegšanas ceremonija notiks Dailes teātrī 23.novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā. Tai par godu šodien skatītāju balsojuma un balvas “Par mūža ieguldījumu teātra mākslā” ieguvēju atklāšana norisināsies tieši Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Jau ziņots, ka “Spēlmaņu nakts” laureātu apbalvošanas ceremonija notiks Dailes teātrī 23.novembrī, kad 130 gadu jubileja tiks svinēta teātra režisoram un aktierim Eduardam Smiļģim. Apbalvošanas ceremonijas režisors būs Andrejs Žagars.

Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāja Daiga Šiliņa-Gaismiņa sacīja, ka “Spēlmaņu nakts” ir pasākums, kad emocijas ir gan skatuves vienā, gan otrā pusē. “Prieks ir gan par tiem, kuru ilgas un alkas īstenojās ar balvas saņemšanu, gan arī par tiem, kas prot priecāties par saviem kolēģiem,” sacīja Šiliņa-Gaismiņa.

Sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā. Žūrijas priekšsēdētājas teātra kritiķes Maijas Uzulas-Petrovskas vadībā darbojās teātra kritiķe Mārīte Gulbe, Silvija Radzobe, Līga Ulberte un teātra kritiķis, laikraksta “Diena” žurnālists Atis Rozentāls.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu ŠoliĢirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+