Dabā

Pasniegt roku labdarībai
 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Diakonijas centra vadītāja Inta Putniņa stāsta, ka augot pieprasījums pēc dažādiem tehniskajiem palīglīdzekļiem – ratiņkrēsliem, staiguļiem, rolatoriem, funkcionālajām gultām. Lai tos saņemtu no valsts, rindā jāgaida pat līdz desmit gadiem. Bet palīdzība nepieciešama jau šodien.

 

Tāpēc Diakonijas centrs pēc pāris gadu pārtraukuma atkal vērsās ASV kristiešu labdarības organizācijā “Graudu vilciens”, kas sniedz atbalstu daudzām pasaules valstīm, arī Latvijai.

I. Putniņa: “Parasti no šīs organizācijas saņēmām segas, apģērbu, gultas veļu. Šoreiz milzu konteinerā, kas tika sūtīts pa jūras ceļu, bija īpaši vērtīgas lietas – tik nepieciešamie invalīdu ratiņi, funkcionālās gultas ar matračiem un citas slimnieku kopšanai noderīgas lietas. Taču nu bija jādomā, kur to visu novietot un uzglabāt.”

Rīgas domes Sociālo lietu komitejas priekšnieces vietniece Tatjana Lukina uzrunāja Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas (RER) vadību. Rūpnīcas pārstāvji izrādījās pretimnākoši. Ekonomiskās drošības jautājumu direktors Aleksandrs Suvorkins: “Uzņēmuma vadība nolēma atbalstīt Rīgas domes un LELB diakonijas lūgumu nodrošināt telpas saņemtajai humānās palīdzības kravai. Protams, bez maksas. Mūsu strādnieki palīdzēja arī izkraut lielo konteineru. Bez tehnikas – autopacēlājiem – to nemaz nevarētu paveikt. Ražošana netika traucēta, jo mūsu darbinieki strādāja brīvprātīgi, pēc sava tiešā darba laika. Tas ir mūsu ieguldījums šajā labdarības akcijā.”

Pirms tam tika noslēgta trīs pušu – rūpnīcas, nevalstiskās organizācijas “Ražošana, cilvēks, vide” un LELB Diakonijas centra – vienošanās. Sadarbība izdevusies veiksmīga, un direktors par to ir gandarīts:

 

“Palīdzējām diakonijai, bet vienlaikus arī mūsu veterāniem.” Izrādās, četri rūpnīcas darbinieki vai viņu ģimenes locekļi saņēma tehniskos palīglīdzekļus. Kādam pensionāram, kurš rūpnīcai veltījis visu savu darba mūžu – vairāk nekā 40 gadus – tagad nepieciešama īpaša aprūpe. Viņš saņēma pat divus dažādus staiguļus un tagad var pārvietoties vismaz pa istabu, saka direktors.

 

Citai ģimenei bija nepieciešama funkcionālā gulta slimā tuvinieka kopšanai. Radiniece pēc tam atsūtīja rūpnīcas vadībai pateicību par atviegloto ģimenes ikdienu.

Inta Putniņa priecājas, ka diakonijas sadarbības partneris ir tieši RER, uzņēmums, kas gādā gan par saviem pašreizējiem darbiniekiem, kuru skaits tuvojas tūkstotim, gan par tiem, kuri ir pensijā, vai viņu piederīgajiem. “Bet mēs atsūtīto palīdzību dalām savām draudzēm, bērnu centriem, arī Stradiņa universitātes klīniskās slimnīcas pacientiem, kuriem veselības nostiprināšanai vajadzīgs staigulis vai ratiņkrēsls, vai funkcionālā gulta ar speciālo matraci,” stāsta I. Putniņa.

 

LA.lv