×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Pasniegta Latvijas Studentu apvienības “Gada balva 2011″


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Studentu apvienības (LSA) “Gada balva 2011″‘ šogad tika pasniegta divpadsmit nominācijās (pērn – tikai septiņās), izsakot atzinību visiem, kuru sasniegumi vai darbi pērn studentos bija izraisījuši vislielāko sajūsmu un atzinību. 


Atspoguļojot studentu aktīvo sabiedrisko nostāju un gatavību cīnīties par savām interesēm, īpašu interesi nomināciju vidū šogad izpelnījās – “Studenta lieta – taisna un cieta”. Tajā konkurēja LSA budžeta pieņemšana, Latvijas Universitātes studentu Edgara Ābola un Artūra Pušmucāna sūdzība Satversmes tiesā, kā arī uzvarējusī Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotā “Kultūras pastaiga nr. 5”. Par Gada studenti tika atzīta Daiga Ziediņa no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), savukārt nominācijā “Gada izaugsme 2011” tika godināta Latvijas Universitātes studente Aija Upleja. Par Gada studējošo pašpārvaldi tika atzīta Liepājas Universitātes pašpārvalde.

“Studentu balva Latvijā ir atkal atdzimusi,” atklājot “Gada balvas 2011” pasniegšanas ceremoniju, kas norisa sestdien Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, gandarījumu pauda LSA prezidents Edvards Ratnieks. Kādreiz šis bija krāšņs studentu gada pasākums, bet, izsīkstot finansēm, pēdējos gados kļuva aizvien formālāks, neievērojamāks. Balvas atdzimšanā lieli nopelni ir LSA viceprezidentei Lāsmai Mencendorfai. Kolēģi sākumā teikuši, ka viņa ir traka, sākot organizēt šo pasākumu, jo paredzētais Gada balvas budžets, kas “ziedu laikos” sasniedza pat divus tūkstošus latu, sākumā bijusi apaļa nulle un tikai vēlāk kaut cik papildinājies.

 

Lielākās emocijas “Gada balvas 2011” pasniegšanā izraisīja paziņojums par nominācijas “Gada ķeza 2011” nepiešķiršanu. Bija izvirzīta tikai viena ķeza – E. Ratnieka kandidēšana 11. Saeimas vēlēšanās. LSA viceprezidente Lāsma Mencendorfa teica – pirmo reizi izvirzīts tik maz ķezu, un tas, ka ir tikai viena nominācija, nenozīmē, ka tā automātiski kļūst par balvas ieguvēju.

 

Vairākums studentu pašpārvalžu nebija izteikušas nekādu viedokli par šo nomināciju, tādēļ, nesavācot pietiekami lielu balsu skaitu, to anulēja. E. Ratnieks, komentējot balvas nepiešķiršanu, smaidot atzina, ka jūtas gandarīts. Pozitīvām emocijām viņam bija arī cits iemesls, jo LSA prezidents tika arī atzīts par labāko LSA valdes locekli.

Kupli apmeklēto LSA “Gada balvu 2011” ar savu klātbūtni bija pagodinājis arī Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš auditorijai teica, ka pašam nācies trīs reizes mūžā būt studentam. “Man ir prieks par to, ka studējošie meklē patiesību, zinātne meklē patiesību – par radīto pasauli, cilvēku, sabiedrību,” uzsvēra Z. Stankevičs. Viesu vidū bija arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības departamenta direktore Gita Rēvalde, Rektoru padomes priekšsēdētājs un Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis, kā arī daudzu citu skolu rektori un pārstāvji.

 

Uzziņa

Pārējie Latvijas Studentu apvienības “Gada balvas 2011” saņēmēji:

Gada debija – Kultūras pastaiga nr. 4 “Pirmie 24 soļi kultūrā” (LKA)

Gada domnieks – Rihards Blese (LU)

Gada projekts – Forums “Kubs 5”

Gada vecbiedrs – Kirils Solovjovs

Gada studentu atbalstītājs – AS “Swedbank”

LSA Gada aktīvists – Ņikita Kozlovs

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+