×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2016
Drukāt

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvas

Saeimas preses dienesta fotoSaeimas preses dienesta foto

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvas, Baltijas Inovācijas balva, kā arī Baltijas Asamblejas medaļas, vēsta Saeimas preses dienests.

Profesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta “Mildronāts” darbības mehānismu izpētē.

“Esmu ļoti pateicīga visiem savas dzīves skolotājiem, kolēģiem, ģimenei. Ceru, ka mans piemērs iedvesmos arī mazo valstu un lauku skolu beidzējus izvēlēties zinātni kā iespējamo karjeru un stiprinās ticību jauniešos un arī pārējos mūsu valstu iedzīvotājos, ka ar godīgu darbu, pozitīvu enerģiju un talantu ir iespējams sasniegt virsotnes un gūt panākumus,” saņemot balvu, sacīja M.Dambrova.

BA balva literatūrā piešķirta lietuviešu dzejniekam, dramaturgam un tulkotājam Sigitam Parulskim (Sigitas Parulskis) par romānu “Darkness and Company”, kā arī eseju kolekcijām “Wanting Something Tender Before Dying” un “The Fangs of My Conviction”.

Savukārt BA balvu mākslā šogad saņēma Igaunijas izvirzītais kandidāts – režisors Kristijons Vildžūns (Kristijonas Vildžiūnas) par filmu “Seneca’s Day”. Tas ir pirmais šāda veida Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopprojekts. Spēlfilma stāsta par 1989.gadu Viļņā, vēstot arī par Baltijas ceļu.

Tāpat pasākumā pasniedza Baltijas Inovācijas balvu, ko saņēma Baltic Scientific Instruments no Latvijas. Inovācijas balvas diplomi pasniegti Fortumo Ou no Igaunijas un Softneta no Lietuvas. Baltijas Inovācijas balvu iedibinājusi BA sadarbībā ar Baltijas Zinātnes parku un inovācijas centru asociāciju, un uz to var pretendēt uzņēmumi, kas pēdējo trīs gadu laikā ir realizējuši tirgū inovatīvus un efektīvus produktus, pakalpojumus vai biznesa modeļus.

Savukārt piektdien, 28.oktobrī, svinīgā ceremonijā Saeimas namā pasniegtas BA medaļas par īpašiem nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā.

“Šodien, pasniedzot Baltijas Asamblejas medaļas, mēs godinām tos cilvēkus, kuri, veicot savu ikdienas darbu, jo īpaši spilgti apliecinājuši savu uzticību Baltijas valstu sadarbības idejai un ideāliem,” medaļu pasniegšanas ceremonijā sacīja BA prezidents un BA Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns un piebilda, ka medaļa ir simbols, kas apliecina izrādīto godu tās saņēmēju iniciatīvai, atbildīgajai rīcībai un pašatdevei.

BA medaļu par aktīvu un neatlaidīgu Baltijas valstu vienotības un sadarbības stiprināšanu saņēma Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Par mērķtiecīgu kopīgo ideju un projektu aizstāvību ar medaļu apbalvots arī viens no aktīvākajiem BA locekļiem, Dabas resursu un vides aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Veiko Spolītis, kā arī komisijas līdzpriekšsēdētājs Raimunds Paļuks un Labklājības komitejas līdzpriekšsēdētāja Jolita Vaickiene.

Medaļu saņēma arī BA Ekonomikas, enerģētikas un inovācijas komitejas līdzpriekšsēdētājs Līns Balsis, augstu novērtējot viņa neatlaidību jautājumā par kopīgo infrastruktūras un enerģētikas projektu ieviešanu, kā arī digitālo jautājumu risināšanu Baltijas reģionā.

Savukārt emeritētajam arhibīskapam Andresam Pederam (Andres Põder) medaļa piešķirta par aktīvu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas evaņģēliski luterisko baznīcu sadarbības veicināšanu.

Medaļa pasniegta arī Igaunijas pilsētu asociācijas starptautisko attiecību direktora vietniekam Toivo Rīmam, kurš rūpējas par Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības projektu virzīšanu pašvaldību līmenī.

Ar medaļu pagodināts arī Ziemeļu Padomes Zviedrijas delegācijas vadītājs, bijušais Ziemeļu Padomes prezidents un viceprezidents Hanss Ingmars Valmarks, kā arī bijušais Beniluksa parlamenta prezidents Marsels Oberveiss.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+