Mobilā versija
+2.3°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Svētdiena, 23. aprīlis, 2017
21. septembris, 2015
Drukāt

Pasniegtas Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdienas, 20. septembra vakarā Liepājas muzejā paziņoja Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” ieguvējus. Balvas saņēma grāmatas “Vārdiem nebija vietas” autors Guntis Berelis, grāmatas “Vēju un vētru grāmata” autore Benita Laumane un Patrīcija Kuzmina ar savu skolu jaunatnes literāro darbu “Satikšanās”, pavēstīja LPPI “Kultūras pārvalde” attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Pasākuma rīkotāji un sadarbības partneri bija sagādājuši arī daudzas pārsteiguma balvas: Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane specbalvu par debiju pasniedza Sabīnei Košeļevai – grāmatas “Rīga-Maskava” autorei. Savukārt Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe grāmatu “Vecīt, bez komentāriem” un “Mākoņu ielas BMX” autoram Ērikam Kūlim pasniedza SEZ speciālo balvu.

Pārsteigumu dāvanu grāmatas “Vēju un vētru grāmata” autorei Benitai Laumanei bija sarūpējis Rotari klubs. Īpašu pateicības balvu no Rakstnieku savienības Liepājas biroja saņēma Māris Bērziņš – grāmatas “Svina garša” autors. Arī Liepājas Kultūras pārvalde katram nominantam pateicās par piedalīšanos, dāvājot grāmatu “Liepāja. Jūgendstila arhitektūra”.

Pasākumu vadīja un viesus muzikāli izklaidēja aktrise Sigita Jevgļevska., savukārt par muzikālo pavadījumu rūpējās mūziķis Māris Kupčs.

Egona Līva piemiņas balva “Krasta ļaudis” tiek pasniegta jau piekto gadu ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā. Ik gadu balvu pasniedz vairākās nominācijās: par labāko grāmatu latviešu valodā ar jūras, patriotisma, Latvijas valstiskuma saistītu tematiku; par inovatīvu veikumu jūrniecības popularizēšanā Latvijā ar literatūru saistītās jomās; par labāko skolu jaunatnes literāro darbu.

Iepriekšējos gados E. Līva balvu saņēmuši rakstnieki Ēriks Kūlis, Olafs Gūtmanis, Imants Ziedonis un Rimants Ziedonis, Andrejs Migla un Valdis Rūmnieks, Andra Manfelde, Inguna Bauere un citi autori.

Pievienot komentāru

Korim "Maska" lauri TallināŠajā nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis Grand Prix balvu 15. Starptautiskajā koru festivālā un konkursā "Tallinn 2017", kas norisinās prestižajā Estonia koncertzālē Tallinā.
Draugiem Facebook Twitter Google+