×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Pasniegtas Ināras Teterevas stipendijas mākslā

Ilmāra Znotiņa fotoIlmāra Znotiņa foto

Stipendiātes Kristīne Kutepova un Evija Šaitere.

Ceturtdien, 15. oktobrī, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentiem tika piešķirtas “Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā”, kuras ieguva Evija Šaitere, Kristīne Kutepova, Laima Ūdre un Margrieta Dreiblate, LA.lv uzzināja LMA.

Mecenāte Ināra Tetereva, apsveicot jauniešus, nosauca viņus par krustbērniem un pauda gandarījumu, ka izcilo studentu – stipendiātu kļūst arvien vairāk. Viņa pauda cerību, ka stipendijas motivēs jauniešus palikt Latvijā un piedalīties valsts attīstībā. “Novēlu jums ceļavēju, lai jūsu uzņemtais kurss ved uz panākumiem,” teica mecenāte.

“Mūsu studentiem šī stipendija rada iespēju rast savu vietu dzīvē un piepildījumu radošajā darbā – vai tā būtu izstādes kataloga izveide, vai radošais brauciens. Stipendija studiju laikā ir neatsverams finansiālais atspaids – tas studentiem ļauj pilnvērtīgi nodoties studijām un radošajai darbībai,” uzskata LMA rektors profesors Aleksejs Naumovs.

Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” LMA studentiem piešķir, sākot ar 2. kursu bakalaura programmā un 1. kursa maģistrantiem līdz studiju pabeigšanai. Ik gadu piešķir divas stipendijas bakalauriem un vienu – maģistrantūras studentam. Šīs stipendijas ir īpašas, jo papildus ikmēneša naudas summai tiek apmaksāti mācību braucienus uz ārvalstīm studiju laikā un studiju noslēgumā tiek dota iespēj rīkot personālizstādi.

Kopš 2012. gada, papildus šīm stipendijām, Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz finansiālu atbalstu arī LMA studentu grupu un mācībspēku radošiem braucieniem ārvalstīs, kā arī atbalsta Latvijas Mākslas akadēmijas balvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+