×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

Pasniegtas Teātra dienas balvas

Foto: LETAFoto: LETA

Teātra zinātniece Ieva Struka apsveic aktrisi un režisori Indru Rogu ar saņemto Eduarda Smiļģa balvu.

Piektdien pasniegtas balvas teātra māksliniekiem par izciliem sasniegumiem. Balvas saņēma aktieri Sandra Kļaviņa, Egons Dombrovskis un režisore Indra Roga, aģentūru BNS informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības Radošo projektu koordinatore Undīne Preisa.

Atzīmējot Starptautisko Teātra dienu, ceremonija piektdien notika Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Lilitas Bērziņas balvu no aktrises Lāsmas Kugrēnas rokām saņēma Jaunā Rīgas teātra aktrise Sandra Kļaviņa, kas, neslēpjot savu aizkustinājumu, pateicās savam teātrim un visiem tajā strādājošajiem. Kugrēna novēlēja Sandrai Kļaviņai “nekad nezaudēt to apjukušo mazo meiteni sevī”.

Harija Liepiņa balvu saņēma Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis. “Esmu ļoti pagodināts, laimīgs un saviļņots, ka varu stāvēt uz šīs skatuves un saņemt šo balvu un vēlos piebilst, ka esmu emocionāli bagāts cilvēks strādājot teātrī,” teica aktieris.

Helēnas Tangijevas Birznieces balvu saņēma baleta dejas pedagoģe un vēsturniece Gunta Bāliņa.

Pēc viena gada pārtraukuma tika pasniegta arī Eduarda Smiļģa balva un šogad to saņēma režisore Indra Roga, kura savā pateicības runā akcentēja, ka “režisori ir neprāši, kuru uzdevums – pacelt tautu garīgi”.

Teātra dienas balvas tiek pasniegtas jau kopš 1986. gada, kad Eduarda Smiļģa balvu saņēma Eduards Pāvuls, Harijs Liepiņš un Artūrs Dimiters. 1987. gadā pirmo reizi tika pasniegta Lilitas Bērziņas balva aktrisei par izciliem sasniegumiem teātra mākslā un to saņēma Vija Artmane un Astrīda Kairiša. 1996.gadā par izciliem sasniegumiem baleta mākslā Lita Beiris saņēma Helēnas Tangijevas – Birznieces balvu, savukārt 2005. gadā tika iedibināta tradīcija pasniegt Harija Liepiņa balvu aktierim par izcilu, spilgtu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā un to saņēma Ivars Puga.

Balvu kandidātus iesniedz Latvijas profesionālie teātri, bet balvu laureātus nosaka biedrības Latvijas Teātra darbinieku savienības valde aizklātā balsojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+