Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
30. marts, 2016
Drukāt

Pasniegtas tradicionālās Teātra dienas balvas

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien pasniegtas tradicionālās Teātra dienas balvas, LA.lv uzzināja Teātra muzejā.

Lilitas Bērziņas balva pasniegta Latvijas Nacionālā teātra aktrisei Maijai Doveikai, Harija Liepiņa balvu saņēma Dailes teātra aktieris Juris Žagars, bet Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu saņēma klasiskās un vēsturiskās dejas pedagoģe Palmīra Dzērve.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma atjaunota aktiera, režisora, pedagoga un skatuves mākslas teorētiķa Jēkaba Dubura balva, un tā tiks piešķirta skatuves runas un aktieru meistarības pedagoģei Ainai Matīsai.

Šogad martā Duburam tiek svinēta 150 gadu jubileja, kam par godu atjaunots viņa vārdā nosauktais apbalvojums, ko piešķir par izciliem sasniegumiem skatuves mākslas pedagoģijā un/vai skatuves mākslas teorijas attīstībā. Iepriekšējā Jēkaba Dubura balva tika piešķirta 1993.gadā režisoram un pedagogam Pēterim Krilovam.

Teātra dienas balvas tiek pasniegtas kopš 1986.gada, kad Eduarda Smiļģa balvu saņēma Eduards Pāvuls, Harijs Liepiņš un Artūrs Dimiters. 1987.gadā pirmo reizi tika pasniegta Lilitas Bērziņas balva aktrisei par izciliem sasniegumiem teātra mākslā un to saņēma Vija Artmane un Astrīda Kairiša. 1996.gadā par izciliem sasniegumiem baleta mākslā Lita Beiris saņēma Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu, savukārt 2005.gadā tika iedibināta tradīcija pasniegt Harija Liepiņa balvu aktierim par izcilu, spilgtu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā un to saņēma Ivars Puga.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+