Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
30. marts, 2016
Drukāt

Pasniegtas tradicionālās Teātra dienas balvas

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien pasniegtas tradicionālās Teātra dienas balvas, LA.lv uzzināja Teātra muzejā.

Lilitas Bērziņas balva pasniegta Latvijas Nacionālā teātra aktrisei Maijai Doveikai, Harija Liepiņa balvu saņēma Dailes teātra aktieris Juris Žagars, bet Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu saņēma klasiskās un vēsturiskās dejas pedagoģe Palmīra Dzērve.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma atjaunota aktiera, režisora, pedagoga un skatuves mākslas teorētiķa Jēkaba Dubura balva, un tā tiks piešķirta skatuves runas un aktieru meistarības pedagoģei Ainai Matīsai.

Šogad martā Duburam tiek svinēta 150 gadu jubileja, kam par godu atjaunots viņa vārdā nosauktais apbalvojums, ko piešķir par izciliem sasniegumiem skatuves mākslas pedagoģijā un/vai skatuves mākslas teorijas attīstībā. Iepriekšējā Jēkaba Dubura balva tika piešķirta 1993.gadā režisoram un pedagogam Pēterim Krilovam.

Teātra dienas balvas tiek pasniegtas kopš 1986.gada, kad Eduarda Smiļģa balvu saņēma Eduards Pāvuls, Harijs Liepiņš un Artūrs Dimiters. 1987.gadā pirmo reizi tika pasniegta Lilitas Bērziņas balva aktrisei par izciliem sasniegumiem teātra mākslā un to saņēma Vija Artmane un Astrīda Kairiša. 1996.gadā par izciliem sasniegumiem baleta mākslā Lita Beiris saņēma Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu, savukārt 2005.gadā tika iedibināta tradīcija pasniegt Harija Liepiņa balvu aktierim par izcilu, spilgtu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā un to saņēma Ivars Puga.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+