×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Pasniegti pateicības raksti 1991. gada barikāžu dalībniekiem (7)

Foto: Ernests Dinka, Saeimas administrācijaFoto: Ernests Dinka, Saeimas administrācija

“Jūs esat stipri, drosmīgi ar gaišu sirdi. Barikāžu laiku atceramies kā nopietnu pārbaudījumu laiku,” teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 17. novembrī, Saeimas namā pasniedzot pateicības rakstus 1991. gada barikāžu laika dalībniekiem.

Svinīgais pasākums sākās ar klusuma brīdi, godinot Francijā terora aktos bojā gājušos cilvēkus. Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka diemžēl Latvijas patriotu nedēļa iezīmējusies ar satraucošiem notikumiem – terorismu tepat līdzās, Eiropā.

“Atskatoties uz barikāžu laiku, Vecrīga toreiz bija kā pukstoša Latvijas sirds, bet tai vidū – brīvības puķe. Bija ļoti auksts, bet mēs visi puķi sildījām ar savu elpu, lai tā nenosaltu. Raugoties nākotnē, es ticu, ka vienmēr spēsim nosargāt Latvijas brīvību,” atceroties to laiku, teica I. Mūrniece.

“Domājot par gaidāmo Latvijas simtgadi, gribētos, lai mēs visi spētu vairāk paņemt no barikāžu laika savstarpējās sapratnes un saliedētības sajūtas, paši vairāk darītu un organizētu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

I. Mūrniece barikāžu laika dalībniekiem no sirds pateicās par izdarīto Atmodas laikā.

Pateicības rakstu barikāžu dalībniekam piešķir par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī par barikāžu dalībnieku morālo un materiālo atbalstīšanu. To piešķir tikai tādai personai, kas nav apbalvota ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku jau ir apbalvoti ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, taču, ņemot vērā aizvien lielo cilvēku interesi godināt un izteikt pateicību par paveikto barikāžu laikā, Barikāžu piemiņas zīmes valde nolēma iedibināt pateicības rakstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. latvietis parastais Atbildēt

  mums to apbalvoto barikāžu dalibnieku nez kāpec ir vismaz desmit reizes vairāk nekā reāli tautas uz barikādēm bija. viņi ko nekontrolēti vairojas, vai es biju uz citām barikādēm citā realitātē? tāda sajuta ka vel joprojām kāds sēd barikādēs un apbalvojumus gaida

 2. Cik tiem gados vecajiem un pensionāriem var dalīt? Ta uz 20 gadiem, ta uz 25, tad nākotnē uz 30 u.t.t. Ak, pareizi, pensionāri taču ir lielākā balsotāju grupa.
  Kāpēc valsts nepasniedz kādu medāli jaunajiem? Savādāk jaunie būvē Latviju, bet Latvijā novērtē tikai vecos, jo laikam baidās, ka jaunie sastādīs konkurenci.
  Man dzīvē reiz tā bija – balvu iedeva vienam vecajam, jo viņš taču vecais un es tāds zaļknābis. Toreiz tas man jaunam un zaļam talantam būtu ļoti palīdzējis. Un motivējis. Un iepriecinājis. Bet – ja reiz vecie svarīgāki, tad nav ko brīnīties, ka jaunie bēg prom no valsts, kur tos nenovērtē.

  • Vai Jums nav tēva, mātes, vecvecāku? Kur ir : “Tev būs godāt savus tuvākos?”, nesaprotami kādu audzināšanu esat saņēmis, ko mācāt saviem bērniem? Lai pārdomu laiks Jums šajos svētkos!

 3. tur tās bļembas saņēma tie pārsvarā kas tur vispār tuvumā nebija, jeb pierijušies trepju telpās gulēja. forši bija pa 30 stundām bezmiega pie rācijām, bet tās bļembu pasniedzēja siltā gultā gulēja. Neko nēsmu saņēmis un arī nevēlos, liekos dokumentus no tiem laikiem ar parolēm utt, pēc draugu lūmuga atdevu muzejam. RITU bija daudz

 4. Mana sieva ar vēl neko nav saņēmusi par 1991.gada janvāri!!!

  • Šī tur brauca 4 dienas, es pa naktīm. Pašam ir barikāžu piemiņas zīme ”Par Latviju” (otrā pusē rakstīts). Zīmes kārtas Nr. neatklāšu…

   • Arī mans vīrs vēl neko nav saņēmis,kaut tautas frontē bija no dibināšanas sākuma un barikādēs uz pilnu slodzi-dzirdēju,ka tur paši viens otru iesaka apbalvošanai,bet manam vīram asa un taisnīga mēle…

Draugiem Facebook Twitter Google+