×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. marts, 2013
Drukāt

Paspēja tikai iesvīst


Foto - LETAFoto - LETA

“Gatavojos sešiem raundiem un domāju, ka pretinieks būs nopietnāks,” Mairis Briedis (attēlā) ir izbrīnīts par brita Denija Viljamsa bezspēcību boksa ringā.


“Arēnā Rīga” uz turnīru “TM Fighting Grand Prix” atnāca ap 3000 skatītāju. Vispirms viņi noraudzījās deviņās kikboksa un citās cīņās, bet vakara nagla, protams, bija Mairis Briedis (28) pret Deniju Viljamsu (39), kurš pirms deviņiem gadiem nokautēja slaveno Maiku Taisonu. Bet deserts sagāja sviestā – Briedis otrajā raundā ar tehnisko nokautu uzvarēja 39 gadus veco britu, no kura pāri palicis tikai vārds un miesa, nevis sportiskā forma un raksturs. Lai nu ko, bet gāzties vēl pirms sitieniem gan nav pieklājīgi.

Taču Briedis tur nav vainīgs. Viņš ieguvis vēl vienu ierakstu savā profesionālā boksera karjerā – 20 cīņās 19 uzvaras, 13 no tām ar nokautu.

– Vai pagaidām uzvaras nenāk pārāk viegli?

– Ja tu redzētu manus treniņus, tad saprastu, ka ieguldīts nenormāli liels darbs. Fiziskās sagatavotības treneris Sandis Kleins man raksta nopietnas programmas, bet Vladimirs Čerņigovs ir kreatīvs treneris, kas dod lielu daudzveidību, piemēram, Denijs pat negaidīja, ka aiziešu viņam aiz muguras. Šoreiz jau nepaspēju visus trumpjus izlikt, plāns bija sagatavots no pirmā līdz sestajam raundam.

– Paspēji tikai iesvīst, ne sevi parādīt.

– Jā, protams. Nesanāca pat labo spēcīgi iesist. Gaidīju, kurā brīdī varēs, bet nesapratu, kādēļ viņš krīt. Turks Četinkaja no tādiem maniem sitieniem nekrita, galva daudz cietāka. Viljamss karjerā dabūjis daudz nokdaunu un nokautu, bet galva katram tikai viena, dzīvojam ar to visu mūžu un laikam 39 gados tā vairs netur. Varbūt viņam motivācija beigusies. Gaidīju daudz vairāk, jo Viljamss iepriekš bija nocīnījies astoņus desmit raundus ar labiem bokseriem. Varbūt no mūsu publikas nobijās? (Smejas.) Tagad jāgatavojas 19. aprīlim, kad paredzēta cīņa citā svara kategorijā – līdz 91 kilogramam, tagad man ir 94 kg. Būs astoņi raundi.

– Tev bija cīņas 8. un 23. martā, un pēc nepilna mēneša atkal kāpsi ringā. Kā iespējams šādā laikā noturēt sportisko formu?

– Ļoti grūti. Profesionālajā sportā tas praktiski nav iespējams. Tagad trīs nedēļas varēšu gatavoties, pašam šķiet, ka esmu mazliet izkaltis – nav muskuļu masas. Bet ir ātrums un citas spēka īpašības. Bija domāts, ka 19. aprīlī cīņa būs Kiprā, taču tur ir smaga krīze, un laikam tā notiks citur.

– Kad tu varētu atkal cīnīties Latvijā?

– Elvis Mihaiļenko piedāvāja vasarā boksēties Jūrmalā, bet nedomāju, ka sponsori būs ieinteresēti Latvijā rīkot cīņu. Mums ir līgums ar TV kanālu “Eurosport”, un tajā interesantāk ir, ja sevi popularizē citur.

– Kāds tev ir finansiālais ieguvums no cīņas pret Viljamsu?

– Piekritu, ka Denijam Viljamsam samaksā trīs tūkstošus eiro, bet es boksējos tikai tāpēc, lai paceltu savu reitingu.

– Tad jāturpina strādāt policijā.

– Protams. Cik sapratu, no visiem sportistiem Iekšlietu ministrijas sistēmā tikai es popularizēju policiju, bet tagad sarosījušies arī citi. Esmu pierādījis, ka var apvienot sportu ar darbu policijā. Mani pārcēla citā darba vietā, tagad strādāju ar dokumentiem, nevis dežurēju ielās. Ir vieglāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+