×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Pašpietiekamības manifests

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

… Tas esmu es, kurš esmu atbildīgs paiet nost no tā, kas mani ievaino. Es esmu atbildīgs par to, lai aizstāvētos no tiem, kas man kaitēs. Es esmu atbildīgs par to, lai pievērstu uzmanību tam, kas ar mani notiek un novērtēt savu daļu notiekošajā.

Man jāapzinās savas rīcības sekas un rezonansi. Lai ar mani notiktu tas, kas ar mani notiek, man jādara tas, ko es daru. Es nesaku, ka varu kontrolēt visu, kas ar mani notiek, nē, taču esmu atbildīgs par visu, kas ar mani notiek, tāpēc ka es, pat varbūt ar kādu sīkumu, to esmu veicinājis.

Es nevaru kontrolēt visu apkārtējo domas, taču varu kontrolēt savējās. Es varu brīvi izvēlēties savu rīcību.

Man jānolemj, kā es rīkošos. Ar maniem ierobežojumiem, ar manām bēdām, ar manām nezināšanām, ar visu, ko es iemācījos un zinu. Ņemot vērā visu šo, man jānolemj, kā rīkoties labākajā veidā. Un man jārīkojas tieši tā.

Man jāiepazīst sevi labāk, lai zinātu savus resursus.

Man jāiemīl sevi tik, lai es izvirzītu sevi ar privilēģijām un zinātu, ka tas ir mans lēmums.

Tad es iegūšu kaut ko, kas noved līdz autonomijai un ir brīvības pretējā puse: drosme. Man būs drosme, lai rīkotos, kā man saka mana apziņa, un es par to pats maksāšu.

Tad es būšu brīvs, pat ja kādam tas nepatiks.

Un ja tu nemīli mani tādu, kāds es esmu;

Un ja tu pametīsi mani tādu, kāds es esmu;

Un ja tu pašā garākajā un aukstākajā ziemas naktī mani pametīsi vienu un aiziesi…

Aizver durvis, dzirdi? Jo citādi pūš.

Aizver durvis. Ja tāds ir tavs lēmums, aizver durvis.

Es nelūgšu tevi aizkavēties ne uz minūti, lai pretdarbotos tavai vēlmei. Es lūdzu tev: aizver durvis, jo es te dzīvoju un uz ielas ir auksts.

Un tas būs mans lēmums.

Tas pārvērš mani par personību, ar kuru nevar manipulēt. Jo ar pašpietiekamu cilvēku nevar manipulēt, un mēs zinām, ka neviens nevar viņu kontrolēt. Tāpēc, ka pašpietiekamu cilvēku var vadīt tikai tad, ja viņš pats to vēlēsies, tā kā viņš nav vadāms – jums nav tādu iespēju. Tas ir viņš, kas vada situāciju un pats vada sevi.

Tas nozīmē lielu soli jūsu personiskajā vēsturē un jūsu attīstībā, tas prasa pavisam citu dzīvesstilu un, iespējams, daudz dziļāku citu cilvēku iepazīšanu.

Ja jūs pa īstam esat pašpietiekami, ja nedodat iespēju ar sevi manipulēt pat sīkumos, tad, visticamāk, ka būs cilvēki, kas aizies no jūsu dzīves… Iespējams, kāds negribēs palikt. Nu ko, nāksies piekrist arī šādai cenai. Cenai, kura ir šķiršanās ar kādiem cilvēkiem, ar kuriem esat bijis tuvās attiecībās.

Un – gatavošanās svinēt jaunu cilvēku ienākšanu jūsu dzīvē (iespējams…).”

 

Avots: Horke Bukajs,  sobiratelzvezd.ru

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+