×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Pašreizējā koalīcija turpinās darbu; Straujuma sola veļu nemazgāt (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kaut arī valdošās koalīcijas partneriem pēdējā laikā bija domstarpības dažādos jautājumos, pašreizējie valdības partneri turpinās darbu, cerot atrisināt nesaskaņas.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc koalīcijas partneru sanāksmes sacīja, ka šodien izrunāts jautājums par koalīcijas darbu līdz šim. “Koalīcija turpina darbu un domāju, ka mēs te nemazgāsim veļu, bet turpinām darbu,” pauda valdības vadītāja.

Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķi apliecināja to, ka pašreizējie partneri turpina strādāt kopā un risinās arī jautājumus, kurās partiju pozīcijas atšķiras.

VL-TB/LNNK pārstāvis Roberts Zīle pauda, ka šī bija “ļoti vērtīga koalīcijas sēde”, jo ik pa laikam starp partneriem rodas “saspīlējuma situācijas”. VL-TB/LNNK piedāvā partneriem likuma izmaiņas, lai nākotnē lēmumus par iespējamo bēgļu uzņemšanu nāktos pieņemt parlamentam.

“Mums diezgan svarīgi saprast, vai varam panākt šo soli par likuma izmaiņām,” klāstīja Zīle, piebilstot, ka nacionālā apvienība nav atmetusi domu par vēršanos Satversmes tiesā saistībā ar valdības lēmumu par 250 bēgļu uzņemšanu. Tomēr šī iecere tiks izvērtēta kontekstā ar “pārējām lietām”. Zīle atzina, ka no koalīcijas partneriem dzirdēja pretenzijas pret šo soli, un tās jāņem vērā.

VL-TB/LNNK šos likumprojektus partneriem piedāvās pēc divām nedēļām, tos izvērtēs koalīcijas politisko spēku valdēs un tad varēs spriest par šo priekšlikumu tālāko virzību, skaidroja Straujuma.

Zīle pauda, ka Eiropas Komisijai (EK) pašlaik ir “ļoti vāja bēgļu politika”. Arī premjerministre uzskata, ka EK ir vajadzīgs komplekss risinājums tam, kā apturēt bēgļu plūsmu, nevis tikai tam, kā izvietot esošos bēgļus.
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis Edgars Tavars, vērtējot līdzšinējo koalīcijas partneru sadarbību, sacīja: “ZZS saskatīja indikācijas, ka zināmā mērā tiek torpedēts Laimdotas Straujumas vadītais Ministru kabinets, pašas Straujumas pozīcija.” Tāpēc ZZS esot paudusi stingru pozīciju, ka ir kategoriski pret jebkāda veida valdības darba traucēšanu.

Zīle uz šo repliku atbildēja, ka jaunās koalīcijas veidošana un jauns premjers nav nacionālās apvienības interesēs, jo šī koalīcija Straujumas vadībā ir veiksmīga un vienīgā iespējamā valsts un sabiedrības interesēs pašreizējā parlamenta sasaukumā.

Tikmēr pašai Straujumai nebija šaubu, ka pašreizējā koalīcija turpinās darbu, kaut arī šī pusgada laikā bija vairāki gadījumi, kad “viena vai otrā partija ir izgājusi ārpus kopējās vienošanās”. Tomēr šodien partneriem bijusi “ļoti atklāta saruna”, vienojoties par sadarbības principiem, kas jāievēro.

Kā ziņots, lielas nesaskaņas starp koalīcijas partneriem izraisījis valdības lēmums par 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā. Nacionālā apvienība iebilst pret bēgļu uzņemšanu un pat apsver iespēju saistībā ar šo jautājumu vērsties Satversmes tiesā, kas izraisījis asu “Vienotības” reakciju, savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šajā strīdā centās tieši neiesaistīties, norādot, ka problēma būtu jāatrisina “Vienotībai”.

Līdz šim gan nekādas plašākas diskusijas par VL-TB/LNNK rīcību nebija notikušas, jo Straujuma bija atvaļinājumā. Šodienas sanāksmē tika diskutēts par koalīcijas līguma ievērošanu, par migrāciju un par Grieķijas finanšu problēmām un citiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Straujuma saprot, ka dzili udeni tek lenam, bet neapstajami … tamdel NA lena, nosverta un uz nacionalinteresem virzita politika ir janem vera, jo to atbalsta jau gandriz puse no latviesu elektorata, sodien … !!!

    … Un tiem, kas to vel nesajedz iemeslus tam, nesaprot ES politiskas stravas vai ideologiski nespej un senas kriminalatbaldibas del nevelas stradat lidzam … ieteicams meklet jaunu profesiju … sakot ar nakamajam velesanam … !

Draugiem Facebook Twitter Google+