×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Pašreklāmas populistiskie paņēmieni 


nils_162

Televīzijā tika skandētas Ušakova pašreklāmas par labajiem darbiem Rīgā un apgalvojumi, ka valdība melojot… Kāpēc valdība neatspēko šo reklāmu tekstu? Klusēšana – piekrišana?
 Leons Vaivars Ikšķilē


 

Rīgas domes frakcijas “Saskaņas centrs” referentei Tatjanai Sergejevai-Zusko jautāju, kā tapusi pašreklāmā izmantotā informācija. “Informācija ņemta no Valsts kases datiem, kas pieejami interneta vietnē www.valstskase.lv, bet informācija par Rīgas pašvaldības budžetu pieejama Rīgas pašvaldības portālā sadaļā “Budžets”,” skaidro “SC” pārstāve.

Savukārt izklāstot valdības nostāju, Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota norāda, ka pretstatīt valdības un kādas pašvaldības darbu ir ārkārtīgi populistiska taktika. Īpaši, ņemot vērā, ka ekonomiskās recesijas laikā 2010. gada 2. decembrī tika parakstīts Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības 2011. gada vienošanās un domstarpību protokols,  ar kuru tika panākta vienošanās par pašvaldībām svarīgiem finanšu jautājumiem un pieejamiem finanšu resursiem 2011. gadā. S. Znotiņa-Znota stāsta, ka 2010. gadā visām pašvaldībām tika garantēti 92% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognozētajiem ieņēmumiem, turklāt pašvaldībām no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tika kompensēti 12,3 miljoni latu, tādējādi tika nodrošināta pašvaldību budžeta stabilitāte. “Tāpat 2011. gadā tika paredzēts lielāks valsts budžeta finansējums pašvaldību izlīdzināšanas fondam 7,86 miljonu latu  apmērā un būtiski palielināta dotācija tām pašvaldībām, kurām ir zemākie vērtētie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju pēc pašvaldību finanšu izlīdzināšanas,” teic S. Znotiņa-Znota. Jāpiebilst, ka salīdzinājumā ar 2010. gadu 2011. gadā pašvaldībām tika paplašinātas arī aizņemšanās iespējas – gan palielinot pieļaujamo kopējo aizņēmumu limitu, gan paplašinot aizņēmuma mērķi. Tika skaidri definētas arī prioritāras jomas,  tostarp atļaujot pašvaldībām uzņemties ilgtermiņa saistības  līdz trīs gadiem pakalpojumiem, kas nepieciešami saimnieciskajai darbībai.

 

Runas fragments

Partiju “Saskaņas centrs” un “Gods kalpot Rīgai” apmaksātajā TV klipā Nils Ušakovs saka: “Rīgas domei ir izdevies paveikt daudz – sociālie pabalsti, bezmaksas transports pensionāriem un skolēniem, remonti skolās un 1. slimnīcā, iekšpagalmu un ceļu remonti, jaunas dzīvojamās mājas un parki, svētki, bet labējā valdība apgalvo, ka Rīga slīgst parādos un drīzumā bankrotēs. Valdība melo. Valsts parāds krīzes laikā ir divkāršojies, turpretim Rīgas parāds ir pieaudzis tikai par 24,3%. Pluss Rīgai šobrīd ir ap 69 miljoniem latu liela stabilitātes rezerve. Galvaspilsētas budžeta deficīts ir identisks valsts budžeta deficītam. [..]”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+