×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

Pasta nodaļas stāsti apvieno

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šoruden pie pašmāju šlāgermūzikas debesīm uzausis jauns projekts – pašmāju populārāko šlāgermūzikas grupu “Baltie lāči” un “Apvedceļš” kopīga koncertprogramma “Pasta nodaļas stāsti” jeb, kā to nodēvējuši paši muzikanti – muzikālais plenērs. No 12. oktobra tas būs novērtējams visai apjomīgā turnejā daudzās Latvijas pilsētās. 


 

Šāda šlāgermūzikas “vaļu” apvienošanās notiek pirmoreiz, uzsver jaunā koncertuzveduma producente Laila Ilze Purmaliete. Idejas autors – “Balto lāču” līderis Andris Baltacis šoreiz licis lietā ne tikai savas dziedoņa un skaņraža iemaņas, bet arī savulaik apgūto režisora arodu. Iznākums – sadalītas lomas un apjomīgs muzikāls uzvedums, kurā abas puses – “Baltie lāči” un “Apvedceļš” –rādīs, izdzīvos, izdziedās un izspēlēs jaunas un jau skatītāju simpātijas ieguvušas dziesmas, ko papildinās gan īpaši šūti tērpi, gan skatuves iekārtojums.

Stāsts gan būšot gaužām pietuvināts abu iesaistīto spēlmaņu realitātei – muzicēšanai. Arī abu galveno varoņu vārdi, nedaudz samistroti, aizgūti no abu ansambļu līderu godavārdiem. Tā uz vienas skatuves muzikālā plenērā sastapsies divi slaveni brālēni – Andris Krūmacis un Jānis Baltiņš. Par stāsta vietu izraudzīts pasts – vieta, kas cilvēkus saista vienu ar otru, ar valsti, ar pagātni un nākotni. Tajā, lūk, ar vēstuļu un bandroļu palīdzību tiek uzticēti daudzu cilvēku svarīgi dzīves notikumi un pastnieks bieži tiek sagaidīts kā vēstnesis, kas šiem notikumiem ļauj piepildīties, bet, ja mēs ielūkojamies kādas pasta nodaļas dzīvē, redzam, kā klājas pasta darbiniekiem, kuriem ir uzticēts tik daudz.

“Dažādi sadarbības projekti “Apvedceļam” gan esot izplatīta parādība,” stāsta grupas basģitārists un runasvīrs Armands Leimanis.

 

“Allaž kaut ko izdomājam, lai publikai būtu interesantāk. Tomēr “Baltos lāčus” pazīstam jau ilgāku laiku, sēžot kopā, pļāpājot par dažādām tēmām, nonācām pie kopsaucēja, ka varētu uztaisīt kaut ko jaunu, ko tādu, kas nebūtu klausītājiem ierastais koncerts vai ballīte.”

baltie_laci_1

Muzikanti smej, varbūt kļūstot veci, bet nakts darbs kļūstot par smagu, arvien vairāk griboties spēlēt pēcpusdienas un vakara koncertus. A. Leimanis nenoliedz – gaidāmais koncertuzvedums, lai arī par īstu teātri to nenosauksi, esot izaicinājums. “Viena lieta ir spēlēt mūziku ballē, kur ļautiņi sēž pie galdiņiem, iedzer un lustējas, pilnīgi cita – spēlēt “sēdošo” koncertu, kur publika ar ziņkāri un interesi vēro, ko tu īsti tur dari. Tas liek nedaudz mobilizēties, apdomāt vizuālo noformējumu, kustības,” spriež muzikants.

Tiesa, vienā uzvedumā satiekas divas gana atšķirīgas – vidzemnieku un latgaliešu – mentalitātes. Tomēr, kā atzīst paši iesaistītie, tas līdz šim neesot bijis par šķērsli draudzīgai sadarbībai. Vēl vairāk, uz vienas skatuves esot, vieni piebalsošot otriem kā latgaļu, tā latviešu mēlē, turklāt sagadījies, ka repertuārā, kura lielāko daļu abas grupas radījušas īpaši šim uzvedumam, esot vairāk dzīvespriecīgo dziesmu, skumt nebūšot laika.

“Abi, gan Andris Baltacis, gan Jānis Krūmiņš, raksta jaunas dziesmas, ko aranžē kopā. Domāju, abu sadziedāšanās būs visai iespaidīgs skats. Publiku gaida ne viens vien pārsteigums un laba atpūta,” ir pārliecināta L. I. Purmaliete, atklājot arī, ka koncertos būšot iespēja laimēt “Latvijas Avīzes” abonementus, kā arī veltes no “Latvijas Pasta”.

Grupu pārstāvji mierina – lai nebēdā tie, kas iecienījuši ballēties pazīstamo muzikantu dziesmu pavadījumā, ja kādam gluži sagribēšoties izlocīt kājas, tas netikšot liegts.

 

UZZIŅA

12. X 19.00 Cēsīs, CATA kultūras namā (Ls 3 – 6)

18. X 19.00 Jelgavas kultūras namā (Ls 3 – 6)

26. X 19.00 Valmieras kultūras centrā (Ls 3 – 6)

3. XI 18.00 Dobeles pilsētas kultūras namā (Ls 3 – 6)

9. XI 19.00 Aizkraukles kultūras namā (Ls 4 – 6)

10. XI 17.00 Baložu kultūras namā (Ls 4 – 6)

22. XI 19.00 Kuldīgas kultūras centrā (Ls 3, 4, 6.)

13. XII 19.00 Preiļu novada kultūras centrā (Ls 3 – 5)

15. XII 16.00 Mālpils kultūras centrā (Ls 4, 5)

20. I 17.00 Gulbenes kultūras centrā (Ls 3 – 5)

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+