×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Pastaiga mūzikā ar “Sinfonietta Rīga” pūtēju kvintetu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 30. novembrī Bauskas pils muzejā, skanēs koncerts “Pastaiga mūzikā ar Sinfonietta Rīga pūtēju kvintetu”. Klausītāji dzirdēs Modesta Musorgska, Ģerģa Ligeti un Ferenca Farkaša skaņdarbus.
Koncertprogrammas mērķis ir radīt interesi par klasisko mūziku, atskaņojot interesantus skaņdarbus, papildinot tos ar saistošiem stāstiem par komponistiem, mūziķa darba specifiku un neparasto ikdienu.
Modesta Musorgska cikls “Izstādes gleznas” komponētas klavierēm, par iedvesmas avotu kalpoja arhitekta un dizainera Viktora Hartmana zīmējumi un skices. Pūtēju kvinteta sastāvam darbu pārlika vācu flautists Joahims Linkelmanis.
Ferencs Farkašs komponējot opusu „17.gadsimta ungāru dejas” ietekmējies no ungāru dejām, ko vienkāršā stilā komponējuši nezināmi mūzikas amatieri. Vairums šo deju pierakstītas laikā no 14. līdz 18. gs. Autors par šo opusu saka: „Jutos tik fascinēts, ka vēlējos piešķirt šīm melodijām jaunu mūžu. Saliku šīs mazās astoņu taktu dejas vienkop un, balstoties uz agrīnā baroka harmonijas un kontrapunkta noteikumiem, centos uzburt baroka laika Ungārijas provinces gaisotni.”
„Sinfonietta Rīga pūtēju kvintets” izveidojies pirms sešiem gadiem. Kameransamblī apvienojušies pieci mūziķi – Ilona Meija (flauta), Pēteris Endzelis (oboja), Guntis Kuzma (klarnete), Jānis Semjonovs (fagots), Artūrs Šults (mežrags). Mūziķi spēlē visdažādāko laikmetu un komponistu mūziku. Tas ir guvis atzinību, koncertējot gan Rīgā, gan citviet Latvijā. Šovasar kvintets koncertēja Somijas pilsētā Luosto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+