×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Pastaigā pa Rīgu dosies krāsaini milzgliemeži (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Biedriba “Mākslai vajag telpu” (MVT) 16.augustā plkst.12:30 aicina visus Rīgas iedzīvotājus un tās viesus uz grandiozu Gliemežu parādi Rīgā, Strēlnieku laukumā, portālam LA.lv pavēstīja MVT valdes locekle Katrīna Leiškalne.

Parādē piedalīsies 15 pazīstamu Latvijas mākslinieku apgleznoti gliemeži, kas līdz šim bija sastopami Rīgas ielās un laukumos, simbolizējot Laikmetīgās mākslas muzeja lēno tapšanas gaitu un rosinot sabiedrībā diskusiju par muzeja nepieciešamību.

Mākslas projektā piedalās mākslinieki Kristians Brekte, Elita Patmalniece, Kristīne Luīze Avotiņa, Reinis Pētersons, Dace Gaile, Zane Balode, Dārta Leiškalne, Ilze Smildziņa, Kristīne Guršpone, Katrīna Gaile, Alise Mediņa, Mārtiņš Zutis, Kristīne Markus, Ilona Abiļeva un Aivars Broks.

Arī Gliemežu parādes norises vieta nav izvēlēta nejauši, jo par piemērotāko telpu LMM specifikai pieredzējuši arhitekti un eksperti atzīst tagadējo Rīgas Tehniskās universitātes ēku Kaļķu ielā 1, kas pēc universitātes pārcelšanās uz jaunajām telpām Ķīpsalas kompleksā paliks tukša. MVT pārstāvji uzskata, ka nav nekādas vajadzības tērēt milzīgas summas, ceļot jaunas ēkas, ja esošie resursi ļauj izveidot muzejam vajadzīgo vidi, vienlaicīgi sakopjot galvaspilsētas telpu. Laikmetīgās mākslas muzejs Daugavas labajā krastā un upes otrā krastā esošā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka veidotu sava veida asi starp literatūru un mākslu, kas labi iezīmētos arī pilsētas kompozīcijā. Pašreizējā RTU ēka arhitektoniski ir izcila, kā arī ideāli piemērota muzeja vajadzībām, un tai arī tālāk būtu jādzīvo kā sabiedriskai telpai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+