Pastaiga pa rumāņu dārziņu 0

BK Ventspils” ar pārliecinošu 96:64 uzvaru pār Rumānijas “Gaz Metan” FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas I grupā pakāpušies uz otro vietu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Lai gan šodien mēdz uzskatīt, kas basketbolu prot spēlēt visur, turklāt ar labu naudu to izdarīt ir vieglāk, Rumānijas “Gaz Metan” komanda Ventspilī bija ne tikai eksotika, bet arī švaks pulveris. Jā, ventiņi pēc diviem zaudējumiem Last-16 posma ievadā laukumā gāja nikni, motivēti un aizvadīja ļoti labu spēli. Tomēr ventspilnieku 73,9 procentu metienu no spēles precizitāte pirmajā puslaikā un 69,6 procenti visā spēlē (tālmetieni – 21/13!) un Rumānijas komandas teju divreiz sliktākie rādītāji norāda uz abu komandu kvalitātēm aizsardzībā. Ventspils spēlētāji uz lēnīgo rumāņu fona izskatījās ka raķetes, tika pie brīviem metieniem un iemeta. Augstu spēles tempu ļāva uzturēt plaša spēlētāju rotācija – jau pirmajā puslaikā pie punktu gūšanas bija tikuši visi desmit mājinieku sastāvā laukumā gājušie vīri. Ja šiem skaitļiem pieliek klāt divkāršu pārsvaru zem groziem (atlēkušās bumbas 37 pret 15), tad “Gaz Metan” vēl var smaidīt arī par 32 punktu sagrāvi. Ventspilnieki pa rumāņu dārziņu (soda laukumu) bradāja kā gribēja. Ja brīžiem nezustu koncentrācija un nesakrātos 20 kļūdas, varēja būt vēl vairāk. Laukuma saimnieki desmit punktu pārsvaru ieguva jau 4. minūtē (15:5), to gandrīz divkāršoja līdz puslaika beigām, bet lielāko spēles daļu aktuāls bija tikai viens jautājums – cik liels būs ventspilnieku pārsvars.

Lai gan tā bija tikai pirmā BK “Ventspils” uzvara Last-16 posmā, tā kurzemniekus labākas savstarpējo spēļu punktu bilances dēļ paceļ uz otro vietu. Kas paņemts, to atdot vairs nevajag – ļoti svarīga cīņā par ceturtdaļfinālu būs spēle nākam otrdien pret Joensū “Kataja” no Somijas.

FIBA EIROPAS IZAICINĀJUMA KAUSA IZCĪŅA

I grupa

BK “Ventspils” – Mediašas “Gaz Metan” (Rumānija) 96:64 (29:16, 52:33, 74:47). Kembels, Meiers pa 14, Valters 13, Laksa 12, Vairogs 10, Bērziņš 9, Timma, Simss pa 8, Zaķis 4, Lejasmeiers, Gražulis pa 2, Pinete; Šilo 14, Mandače 12, Krstanovičs 9, Dundžerskis, Lilovs pa 8, Mladenovičs, Ničoara pa 4, Dumitresku 3, Gutoaja 2.

“Pinar Karsiyaka” – “Kataja” 89:70 (51:37).

Tabulā: 1. “Pinar Karsiyaka” 3-0, 2. BK “Ventspils” 1-2, 3. “Kataja” 1-2, 4. “Gaz Metan” 1-2.