Latvijā
Kriminālziņas

Pastaigas laikā suns Purvciemā nokodis kaķi7


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/AFP

Pirmdien, 7.maijā, Purvciemā kādai sievietei piederošs suns nokodis kaķi, par ko sākta administratīvā lieta, aģentūru LETA informēja Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) galvenais sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis.

Viņš pastāstīja, ka pirmdien, neilgi pēc plkst.17, RPP ekipāžu Dzelzavas ielā apturēja vairāki iedzīvotāji, kuri ar roku mājieniem rādīja uz kādu sievieti un suni. Suns bija pie pavadas un zobos turēja kaķi. Uz notikuma vietu tika izsaukta vēl viena ekipāža, kurai bija suņu mikroshēmu lasītājs.

Pēc Sadovska teiktā, skaidrojot notikušā apstākļus, suņa saimniece stāstīja, ka suns neesot agresīvs un esot bijis pie pavadas, taču pastaigas laikā pēkšņi no krūmiem suņa priekšā esot izskrējis kaķis. Saimniece stāstīja, ka suns kaķim uzbrucis instinktīvi. Pēc uzbrukuma kaķis gājis bojā. Kad saimnieces skaidrojums bija uzklausīts, kā arī bija piefiksēti saimnieces dati un nolasīta suņa mikroshēma, policisti ļāva viņiem doties mājās, norādot, ka situācija tiks izvērtēta.

Savukārt notikušā aculiecinieki stāstīja, ka suns neesot bijis pie pavadas un pauda arī to, ka notikuma laikā saimniece esot izturējusies vienaldzīgi pret notiekošo.

Saistītie raksti

Kad visas iesaistītās puses bija uzklausītas, kārtības sargi notikuma vietā sagaidīja dzīvnieku līķu savācējus, kuri paņēma mirušo kaķi.

Par notikušo pašlaik ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, kuras laikā informācija tiks nosūtīta arī Pārtikas un veterinārajam dienestam, lai dienesta speciālisti izvērtētu, vai suns atzīstams par bīstamu. Par šādu pārkāpumu likumā paredzēts līdz 350 eiro liels naudas sods. Savukārt, ja suns tiks atzīts par bīstamu, tad to var iemidzināt vai sterilizēt, nosakot vairākus turēšanas ierobežojumus.

LA.lv