×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Ar kampaņu “Aktīva ik diena!” aicinās iedzīvotājus būt fiziski aktīviem

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Izveidojot veselības maršrutus piecās Latvijas pilsētās, Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sācis sabiedrības informēšanas kampaņu “Aktīva ik diena!”. Tās mērķis ir saistošā un atraktīvā veidā skaidrot fizisko aktivitāšu nozīmi veselības saglabāšanā un uzlabošanā katrā vecuma posmā.

Sadarbībā ar pašvaldībām tiks izveidoti veselības maršruti Ogrē, Jūrmalā, Tukumā, Varakļānos un Cēsīs, lai veicinātu iedzīvotāju fizisko veselību, apvienojot patīkamo ar lietderīgo – pastaigu brīvā dabā un fiziskās aktivitātes. Vidēji divarpus kilometrus garajos maršrutos tiks izvietoti informatīvi plakāti ar fizioterapeitu sagatavotiem vingrojumiem veselības veicināšanai dažādām vecuma grupām.

Kampaņas “Aktīva ik diena!” sauklis – “Tu esi radīts kustībai!”. Tas nozīmē, ka ikvienam ir jācenšas būt fiziski aktīvam, lai ilgtermiņā justos labi. Kampaņas laikā paredzēts sniegt praktiskus padomus, kā ikdienā būt kustīgākam, liekot lietā zināšanas par aktivitātēm, kas neprasa lielus finansiālus ieguldījumus. Nolūks ir aicināt dažāda vecuma iedzīvotājus iesaistīties fiziskajās aktivitātēs kopā ar saviem tuviniekiem, draugiem, bērniem, uzsverot, ka, kopīgi sportojot, ir vieglāk veidot un saglabāt savu un citu iesaistīto cilvēku motivāciju, lai izvingrotos un izkustētos regulāri. Paredzēts izveidot arī interneta vietni, lai nodrošinātu iedzīvotājus ar noderīgu informāciju par fiziskajām aktivitātēm un vingrojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+