Paštaisīts pulkstenis, kas naktī spīd. Veidošana soli pa solim 1

Gada sākumā internetā atvērta jauna vietne www.mammu–maksla.lv, kur jaunās māmiņas satiekas un parāda citiem, ko uzmeistarojušas. Viņu darinājumus var arī iegādāties, tā bērnu mammām ļaujot mazliet piepelnīties. Arī idejas iniciatore Madara Mikuda šobrīd audzina gadu veco dēliņu Eduardu, bet brīvos brīžos izgatavo dažādas jaukas lietas.

Reklāma
Reklāma

 

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Lasīt citas ziņas

Skaties darināšanu soli pa solim FOTOGRĀFIJĀS.

Viņa tamborē skaistas rotaļlietas, apglezno puķu podus, darina ar audumu pārvilktas kastes bērnu rotaļlietu glabāšanai un pulksteņus, kas naktī spīd. Tie ir īpaši piemēroti mazuļu māmiņām, kam naktī bieži nākas celties, lai paēdinātu un apčubinātu savas atvasītes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pulksteņa sagatavi ar visu rādītāju var iegādāties jau gatavu interneta veikalā (maksā ap Ls 7) vai izgatavot no ģipškartona pārpalikumiem. Tad pulkstenis izmaksās daudz lētāk. Lai iegūtu apli, Madara uz ģipškartona gabala uzliek lielu šķīvi un ar kancelejas nazīti no abām pusēm stingri apvelk. Ģipškartonu nolauž. Maliņas nogludina ar smilšpapīru. Pēc tam ar PVA līmi visapkārt pielīmē atlasa lentīti. Madara izgatavos pulksteni, kura diametrs ir 30 cm. Pulksteņa pamatnē atrod viduspunktu, ar zīmuli atzīmē un ar urbjmašīnu izurbj caurumu (1. att.). Šajā vietā stiprinās pulksteņa mehānismu. Ģipškartona biezums ir 1 cm, pulksteņa mehānisms jāizvēlas tāds, kura sviras garums ir 12 mm.

Pulksteņa sagatavi noklāj ar baltu vai citu gaišu akrila krāsu, jo zem tām vietām, kur uzklās naktī spīdošo krāsu, pamatam jābūt gaišam. Ja to uzklās uz tumšas virsmas, šī krāsa naktī spīdēs vāji. Ja vēlas, pulksteni nokrāso arī no otras puses. Pagaida, līdz krāsa nožūst. Uz sagataves atzīmē vietas, kur būs stundu simboli. Uzskicē arī zīmējumu. Madara pulksteni šoreiz rotās nevis ar ziediem, bet neregulāri izvietotiem krāsainiem kvadrātiem.

Nu var sākt zīmējumu izkrāsot. Šim nolūkam var izmantot ne tikai akrila, bet arī guaša krāsas, tikai tad pulkstenis beigās noteikti jālako. Madara kvadrātiņiem izvēlas dzīvespriecīgas krāsas – dzelteno, oranžo, sarkano un divu toņu zaļo (2. att.). Ja kāda krāsa vairāk iesūcas un kļūst blāvāka, viņa to tūlīt pārkrāso otrreiz.

Arī laika rādītāja strēli Madara iesaka izvēlēties gaišu – sudraba vai zelta krāsā. Jo uz tumša fona naktī spīdošā krāsa spīdēs blāvi. Strēli ar spīdošo krāsu ieteicams pārklāt divas vai pat trīs reizes. Pēc tam ar šo krāsu iezīmē ciparu vietas. Krāsu klāj biezā kārtā, ļauj 10 minūtes nožūt.

Nu pienācis laiks piestiprināt pulksteņa mehānismu (3. att.). Vispirms piemēra sviru. Ja caur pamatnē izurbto caurumu tā neiet brīvi, ar apaļo vīli caurumu nedaudz paplašina. Ja svira ir par īsu, ģipškartonā kreisajā pusē var izslīpēt nelielu padziļinājumu, lai pulksteņa mehānismu iegremdētu. Kā norādīts mehānisma instrukcijā, pieskrūvē rādītāju.

Pulksteņa virsmai pieskaras ar pirkstu. Ja krāsa nesmērējas, to var nelakot. Taču, ja vēlēsieties no pulksteņa ar mitru drānu notraukt putekļus, labāk to pārklāt ar laku.

Reklāma
Reklāma

 

 

Materiāli un darbarīki:

• ģipškartons vai pulksteņa sagatave – interneta veikalā www.hobbyset.lv

• pulksteņa mehānisms – www.pulkstenis.lv

• akrila krāsas

• akrila vai jebkura cita laka

• naktī spīdošās krāsas – interneta veikalā www.lumini.lv

• PVA līme, otas, trauks ūdenim

• atlasa lentīte, kancelejas nazis, smilšpapīrs

 

 

• urbjmašīna

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.