Mobilā versija
+1.4°C
Otīlija, Iveta
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
30. janvāris, 2017
Drukāt

Pastardienas pulksteni pavirza uz priekšu

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

ASV. Amerikāņu zinātnieki pavirzījuši simboliskā Pastardienas pulksteņa rādītājus par 30 sekundēm tuvāk globālās katastrofas atzīmei, paziņots žurnāla “Bulletin of Atomic Scientists” prezentācijā. Pasaule šobrīd atrodas divarpus minūtes pirms pusnakts, kas simbolizē globālo katastrofu, norādīja zinātnieki. Iemesls simboliskā pulksteņa rādītāju pavirzīšanai uz priekšu ir ASV prezidenta Donalda Trampa aicinājumi vairot Savienoto Valstu kodolarsenālu. Kā skaidroja zinātnieki, Trampa pēdējās darbības jau tā slikto situāciju drošības jomā padarījušas vēl sliktāku. Turklāt, kā teikts ziņojumā, kodolkatastrofas draudus rada arī Krievija un Ziemeļkoreja.

Līdz ar to pasaule šobrīd atrodas tuvāk kodolkatastrofai nekā aukstā kara laikā 1984. gadā, kad pulksteņa rādītāji atradās trīs minūtes no pusnakts. Pie šīs atzīmes tie bija apstādināti pirms gada. Vēl bīstamāka situācija bija fiksēta 1953. gadā, kad ASV un PSRS izstrādāja ūdeņraža bumbu. Tad pulkstenis rādīja tikai divas minūtes pirms pusnakts.

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiem (1)Jauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+