×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2017
Drukāt

“Pastardienas pulkstenim” – 70. Mēs esam divarpus minūtes no kodolapokalipses (5)

Fiziķis teorētiķis Lorenss Krauss un bijušais ASV sūtnis ANO  Tomass Pikerings paziņo par atomzinātnieku lēmumu pagriezt tā saukto Pastardienas pulksteni divarpus minūtes līdz pusnaktij.Fiziķis teorētiķis Lorenss Krauss un bijušais ASV sūtnis ANO Tomass Pikerings paziņo par atomzinātnieku lēmumu pagriezt tā saukto Pastardienas pulksteni divarpus minūtes līdz pusnaktij.

1947. gada jūnijā izdevums “Kodolzinātnieku Ziņotājs” (“KZ”) iepazīstināja pasauli ar “Pastardienas pulksteni”, kura rādītāji atrodas septiņas minūtes pirms pusnakts, uzskatāmi brīdinot par kodolieroču izplatīšanas briesmām.

Čikāgā iznākošā žurnāla darbinieki pārbīda pulksteņa rādītājus atbilstoši kodoldraudu uzplūdiem vai atplūdiem. Kopš “Pastardienas pulksteņa” ieviešanas tā rādītāji tikuši pārbīdīti 22 reizes. Pirmo reizi tas notika 1949. gadā, kad Padomju Savienība veica tās pirmās atombumbas izmēģinājumu. Vistuvākais brīdis kodolapokalipsei – divas minūtes pirms pusnakts – bija 1953. gadā, kad gan ASV, gan Padomju Savienība izmēģināja termonukleāros ieročus.

1963. gada vienošanās starp ASV un Padomju Savienību par kodolizmēģinājumu izbeigšanu trīs vidēs, izņemot pazemi, mazināja kodolkara draudus un atvirzīja “Pastardienas pulksteņa” rādītājus par 12 minūtēm no pusnakts, iedrošinot pasauli.

Kopš tā laika “Pastardienas pulksteņa” rādītāji atkal draudīgi pietuvojušies pusnaktij, 2017. gada janvārī “KZ” pārvirzot tos no trim minūtēm pirms pusnakts līdz divām minūtēm un 30 sekundēm pirms pusnakts.

pastardiena_Graphic_News_7

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ja notiks ļaunākais,nebūs neviena,kas to ieraksta pasaules vēstures grāmatā.Nebūs nekā,ne pasaules, ne vēstures ,ne grāmatas.Žēl.

  2. Mēs esam divarpus minūtes no kodolapokalipses. Un visi latviešu mietpilsoņi sašutušus skatienus griež Krievijas virzienā. Transnacionālās kompānijas, Pasaules banka un Rokfellera, Rotšīlda un Sorosa fonds pašapmierināti priekā smīkņā.

  3. šobrīd amerikāņi rada lielākos draudus pasaulei visu laiku šūpojot ta vienu reģionu tad izpostot otru…..sīrīja ukraina tagad kurdiem jauc galvu atkal trīs valstis būs liesmās……
    būtu labāk savas problēmas risinājuši…vislielākais ārējais parāds pasaulē….un neatrisinātas pamatiedzīvotāju problēmas……..

    • Kremļa trollīt, Ukrainu izposta ASV? Var jau melot, bet vajag zināt mēru, lai citiem par tevi nevajadzētu kaunēties.

  4. Tie kodolzinātnieki vispirms paši izgudro hātombubu un pēc tam satraucas, ka tik kas nenotiek. Klasisks piemērs zinātnes bezatbildībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+