×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Pastariņa muzejā svinēs Rudens saulgriežus

Gundegas Rugājas fotoGundegas Rugājas foto

Trešdien, 23. septembrī, plkst. 13 Pastariņa tradicionāli tiks svinēti Rudens saulgrieži, LA.lv uzzināja muzejā.

Astronomiskais rudens šogad sākas 23 .septembrī plkst. 11:21, kad nakts un diena būs vienāda garuma, bet turpmāk naktis kļūs garākas par dienu.

Darba cēliens, kas aizsācies Jāņos ar siena pļaušanu, tālāk virzījies, padarītos darbus mērīdams, cauri Pēteriem, Jēkabiem, Labrenčiem un Bērtuļiem, nu noslēdzas Miķeļos ar appļāvībām, apjumībām, ar pēdējo Jumja ņemšanu tīrumā. Pēc seno latviešu domām Jumītis, auglības un pārpilnības simbols, dzīvoja galvenokārt tikai labībā, un tam saimniekam, kura labībā viņš mājoja, auga braša maize.

Pastariņa muzejā Jumīti meklēsim ābeļu dārzā, stāsta Tukuma muzeja Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Ozola: “Ticējums vēsta – kurš atradīs kopā saaugušus ābolus, to sagaida liela veiksme. Ābolu raža padevusies laba, tādēļ gaidām palīgos čaklas rociņas ābolu vākšanā un rudens saulgriežu svinēšanā.”

Pinot vārpu vainagus, slavināsim ražu un pušķosim ēku, lai sētā turas bagātība. Cepsim arī rudens saulgriežu gardumus, bet, pēc senajām latviešu tradīcijām, aicināsim apmeklētājus spēlēt dažādas rotaļas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+