Dabā
Laika ziņas

Pastāv risks par salnām, brīdina sinoptiķi 16

Foto pixabay.com

Brīvdienās un nākamās nedēļas pirmajā pusē atmosfēras spiediens paaugstināsies, tādēļ laiks kļūs salīdzinoši sausāks. Ja sestdien un svētdien vēl vietām īslaicīgi uzlīs, tad pirmdien un otrdien lielākajā teritorijas daļā būtiski nokrišņi vairs nav gaidāmi un biežāk pie debesīm būs redzama saule.

Tomēr virs Latvijas joprojām atradīsies salīdzinoši vēsa gaisa masa, līdz ar to dienas nav gaidāmas siltākas par +14…+20 gŗādiem, bet naktīs, debesīm vietām skaidrojoties, gaisa temperatūra atsevišķos reģionos var pazemināties līdz +5…+8, pastāv risks, ka lokāli zāles virskārtā var veidoties arī salnas.

Nākamās nedēļas vidū augsta spiediena apgabals uz dienvidiem no Latvijas zaudēs savu nozīmi un no rietumiem teritoriju sasniegs plaša zema spiediena ieplaka, atkal nesot mākoņaināku, mitrāku un vējaināku laiku. Līdz darba nedēļas beigām valsti šķērsos vairākas nokrišņu zonas ar mērenu lietu, dienvidu puses vējš vietām brāzmās sasniegs 15 m/s.

Īslaicīgi virs Latvijas atradīsies siltāka gaisa masa, tādēļ gaisa temperatūra trešdien dienas laikā var sasniegt +19…+24 grādus, tomēr jau nākamās dienas līdz nedēļas beigām būs krietni vēsākas: vien +15…+19.

LA.lv