Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
14. septembris, 2014
Drukāt

Pastāvīgā darbā šogad iekārtojušies teju 48 000 bezdarbnieku (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pastāvīgā darbā šogad līdz augusta beigām iekārtojušies 47 868 bezdarbnieki, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.

Līdz jūlijam par darba ņēmēju vai pašnodarbināto kļuva 43 323 bezdarbnieki. NVA dati par šiem cilvēkiem rāda, ka 38,7% no viņiem atraduši darbu pēc tam, kad piedalījušies kādā NVA aktīvās nodarbinātības pasākumā.

No minētajiem 43 323 cilvēkiem 10 142 bijuši ilgstošie bezdarbnieki, 6519 – jaunieši vecumā līdz 24 gadiem, 1766 – bezdarbnieki ar invaliditāti un 2825 – bezdarbnieki pirmspensijas vecumā.

Uz 1.septembri darba devēji NVA filiālēs bija reģistrējuši 6865 brīvas darba vietas. Vislielākais darba vietu skaits pieejams kvalificētiem strādniekiem un amatniekiem.

Vērtējot šīs vakances, pieprasītākie ir kravas automobiļu vadītāji, zivju apstrādātāji, pavāri un veikalu pārdevēji. Tāpat pieprasītāko profesiju vidū ir šuvēji, metinātāji, kuģu remontatslēdznieki, kuģubūves atslēdznieki, vilcējautomobiļu vadītāji, programmētāji un apsardzes darbinieki.

Kā ziņots, augustā reģistrētā bezdarba līmenis samazinājies visos valsts reģionos un lielākajās pilsētās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija. Reģistrētā bezdarba līmenis valstī kopumā mēneša laikā samazinājies par 0,2 procentpunktiem, augusta beigās sarūkot līdz 8,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tulīt beigsies darbi ceļu būvē, būvniecībā un citur, kur sezonas raksturs, tad skaits strauji kāps.

  2. Tuvu 50000. Šloseris? 🙂

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+