Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
14. septembris, 2014
Drukāt

Pastāvīgā darbā šogad iekārtojušies teju 48 000 bezdarbnieku (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pastāvīgā darbā šogad līdz augusta beigām iekārtojušies 47 868 bezdarbnieki, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.

Līdz jūlijam par darba ņēmēju vai pašnodarbināto kļuva 43 323 bezdarbnieki. NVA dati par šiem cilvēkiem rāda, ka 38,7% no viņiem atraduši darbu pēc tam, kad piedalījušies kādā NVA aktīvās nodarbinātības pasākumā.

No minētajiem 43 323 cilvēkiem 10 142 bijuši ilgstošie bezdarbnieki, 6519 – jaunieši vecumā līdz 24 gadiem, 1766 – bezdarbnieki ar invaliditāti un 2825 – bezdarbnieki pirmspensijas vecumā.

Uz 1.septembri darba devēji NVA filiālēs bija reģistrējuši 6865 brīvas darba vietas. Vislielākais darba vietu skaits pieejams kvalificētiem strādniekiem un amatniekiem.

Vērtējot šīs vakances, pieprasītākie ir kravas automobiļu vadītāji, zivju apstrādātāji, pavāri un veikalu pārdevēji. Tāpat pieprasītāko profesiju vidū ir šuvēji, metinātāji, kuģu remontatslēdznieki, kuģubūves atslēdznieki, vilcējautomobiļu vadītāji, programmētāji un apsardzes darbinieki.

Kā ziņots, augustā reģistrētā bezdarba līmenis samazinājies visos valsts reģionos un lielākajās pilsētās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija. Reģistrētā bezdarba līmenis valstī kopumā mēneša laikā samazinājies par 0,2 procentpunktiem, augusta beigās sarūkot līdz 8,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tulīt beigsies darbi ceļu būvē, būvniecībā un citur, kur sezonas raksturs, tad skaits strauji kāps.

  2. Tuvu 50000. Šloseris? 🙂

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+