Pasaulē

Pastāvīgu “Patriot” dislocēšanu Lietuvā Maskava uztvertu kā drošības apdraudējumu 0

Ja Lietuvā tiks pastāvīgi izvietotas ASV tāla darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības un pretraķešu sistēmas “Patriot”, Krievija to uzskatīs par apdraudējumu savai drošībai, paziņojusi Krievijas vēstniecība Viļņā, komentējot Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites izteikumu par šāda bruņojuma klātbūtnes vēlamību Baltijā.

“Biedējot valsts iedzīvotājus ar “agresīvo Kremli”, oficiālā Viļņa, spriežot pēc visa, būtu gatava atvēlēt savu teritoriju, turklāt pastāvīgi un uz ilgāku laiku, ārvalstu bruņojumam un karaspēkam, kas potenciāli var kaitēt Krievijai un, kā mēdz sacīt, ar svešām rokām radīt papildu apdraudējumu tās drošībai,” ziņu aģentūrai “Interfax” norādījis Krievijas vēstniecības preses dienests.

Amerikas Savienotās Valstis šomēnes saistībā ar starptautiskajām pretgaisa aizsardzības mācībām “Tobruq legacy 2017” (“Tobrukas mantojums 2017”) pirmo reizi dislocēja Lietuvā vienu “Patriot” sistēmu.

Kā ceturtdien izteicās Lietuvas prezidente, šīm sistēmām Baltijas reģionā būtu jābūt dislocētām pastāvīgi.

“Atbildes reakcijas ātrums uz apdraudējumiem no gaisa dažkārt ir ļoti svarīgs, tādēļ tiešām būtu lietderīgi Baltijas reģionā uzturēt šādu bruņojumu, kas garantētu lielāku drošību visām mūsu valstīm,” žurnālistiem sacīja Grībauskaite, kas Šauļos vēroja gaisa telpas aizsardzības mācības.

Šādas sistēmas no ASV plāno iegādāties Polija. Pēc Lietuvas prezidentes teiktā, visu reģiona valstu potenciāls būtu jāsaskaņo, lai “mēs lieki nedublētos, bet cits citu papildinātu”.

LA.lv