×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Pastiprina “zelta vilciena” apsardzi (1)

zelts

Polijas dienvidu pilsētā Valbžihā nedēļas nogalē ieradušās armijas vienības, lai pastiprinātu iespējamā nacistu “zelta vilciena” apsardzi un sāktu atmīnēšanas darbus.

Fakts, ka atrastais sastāvs ir bruņuvilciens, ļauj domāt, ka tajā vesta vērtīga krava, jo bruņuvilcienus nacisti izmantoja salaupīto dārgumu pārvadāšanai. Informācija par apslēpto nacistu vilcienu nākusi no kādas personas, kas piedalījusies vilciena paslēpšanā un uz nāves gultas noslēpumu atklājusi. Gan vilciena atradēji, gan Polijas amatpersonas uzskata, ka vilcienā, visticamāk, atrodas militārais aprīkojums, taču iespējams, ka ar bruņuvilcienu mēģināts izvests nacistu salaupītās dārglietas un mākslas darbus. Polija ir solījusi – ja vilcienā atradīsies kādas nacistu salaupītās vērtslietas, Polija tās atdos likumīgajiem īpašniekiem, ja tādus izdosies atrast. Tikmēr iespējamiem dārgumiem jau pieteikušies arī citi pretendenti – Krievija un Pasaules ebreju kongress.

Aptuveni simt metrus garais bruņuvilciens atrasts tuneļu sistēmā kalnos tuvu Valbžihas–Vroclavas dzelzceļa līnijai. Atradums uzjundījis atmiņas par leģendām apvīto nacistu salaupīto dārgumu un ieroču “zelta vilcienu”, kas 1945. gada aprīļa beigās pazuda kalnos netālu no Ksjonžas pils toreizējās Vācijas pilsētas Breslavas (tagadējā Polijas pilsētas Vroclavas) apkaimē. Pēc dažām ziņām, vilcienā varētu atrasties arī leģendārā “Dzintara istaba”, par kuras likteni nekas nav zināms kopš 1945. gada aprīļa, kad tā pazuda toreizējā Kēnigsbergā (tagadējā Kaļiņingradā).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pasaules ebreju kongress jau pieteicies.
    Ko Latvija guļ uz ausīm ?

Draugiem Facebook Twitter Google+