Latvijā
Novados

Pastiprinās drošību festivāla “Dzīres Kuldīgā” laikā0

Valsts policijas foto

Lai nodrošinātu kārtību festivālā “Dzīres Kuldīgā 2018”, tiks piesaistīti papildus spēki un veikti drošības pasākumi, aģentūru LETA informēja Kuldīgas pašvaldībā.

Festivāla “Dzīres Kuldīgā” laikā tiks palielināts apsardzes un kārtības uzturētāju skaits. Valsts policija (VP) nodrošinās papildus drošības pārstāvju atbalstu, dienesta suņus un pārvietojamo izolatoru, kurā vienlaikus būs iespēja izvietot līdz 12 agresīvām vai pārlieku iereibušām personām. VP nodrošinās arī vairākas mobilās ekipāžas Pilsētas laukumā, Liepājas ielā un citur. Piesaistīta arī zemessardzes palīdzība, kas pildīs kārtības uzturēšanas funkcijas pasākuma laikā.

Šā gada jūnijā plašu sabiedrības uzmanību piesaistīja notikumi mūzikas festivālā “Kuldīga dimd”, kura laikā romu tautības puišu bars uzbrucis un piekāvis desmitiem koncerta apmeklētāju pilsētas brīvdabas estrādē un tās apkārtnē.

Šoreiz alkohola lietošanai pasākuma laikā tiks pievērsta pastiprināta uzmanība. Tāpat kā ikdienā, “Dzīru” laikā uz ielām nedrīkstēs atrasties ar atvērtām alkohola pudelēm, kā arī alkoholu būs atļauts lietot konkrētā pasākuma laikā un vietā, apgalvoja pašvaldībā.

Pastiprināta uzmanība tiks pievērsta arī nepilngadīgām personām. Svētku organizētāji aicina parūpēties par savu bērnu drošību, ieliekot viņu kabatā zīmīti ar vārdu, uzvārdu un savu tālruņa numuru. Ikviens aicināts būt atbildīgs un ziņot policijai, ja novēro ko aizdomīgu, nelikumīgu vai, ja kādam nepieciešama palīdzība.

Pilsētas laukumā jeb “salās” šogad turpinās pērn aizsākto kārtību – teritoriju ierobežos žogs, kam paredzēts jauns zonējums, kā arī teritorijā nedrīkstēs ienest alkoholiskos dzērienus. Plkst.18.30 cilvēkus palūgs atstāt teritoriju, un līdz plkst.19 būs tehniskā pauze. Pēc tam drošības pārstāvji kontrolēs apmeklētājus. Plānots, ka Pilsētas laukumā vienlaikus dežūrēs vismaz 16 drošības dienestu pārstāvji. Tāpat apsardze dežūrēs slimnīcā, lai izvairītos no iespējamiem konfliktiem starp cietušajiem.

“Mūsu uzstādījums ir strādāt tāpat, kā pērn – tiks piesaistīti tādi paši spēki un pat nedaudz vairāk. Valsts policiju interesēs sabiedriskās kārtības nodrošināšana, nepilngadīgās personas, kā arī tirgošanās atļaujas un tas, līdz cikiem atļauts strādāt un tirgoties svētkos. Strādās viss Kuldīgas iecirknis, no Kurzemes reģiona pārvaldes būs piesaistīta arī specrota,” skaidroja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Vita Maslobojeva.

“Dzīru” tradicionālā gājiena dalībniekiem, kuri tajā piedalīsies ar automašīnām, arī šogad būs aizliegta strauja bremzēšana un gāzēšana, pasažieru nedroša atrašanās automašīnā – sēdēšana uz jumta vai izkāršanās pa automašīnas logu.

“”Dzīres Kuldīgā” ir viens no nozīmīgākajiem pilsētas pasākumiem, tāpēc mums ļoti rūp, lai iedzīvotāji un viesi justos droši, kā arī lieliski pavadītu laiku. Pagājušajā gadā veiktie drošības pasākumi un ciešā komunikācija ar policiju attaisnojās. Iekšlietu ministrija ‘Dzīres Kuldīgā” iekļāvusi Valsts policijas publisko pasākumu plānā, līdz ar to svētku laikā tiek garantēta papildus drošība,” skaidro Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (“Kuldīgas novadam”).

Jau vēstīts, ka Kuldīgā četru dienu garumā, no 19.jūlija līdz 22.jūlijam, ar daudzveidīgiem pasākumiem ielās, parkos un laukumos norisināsies pilsētas svētki “Dzīres Kuldīgā”. Svētku programmu šogad bagātinās īpašie viesi no Itālijas, Spānijas, Nīderlandes, Gruzijas, Armēnijas, Ukrainas un Lietuvas.

LA.lv