×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Pastiprināti kontrolēs drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanu

LETALETA
Lai pirms jaunā mācību gada atgādinātu par elementārākajām drošības prasībām, Valsts policija (VP) piektdien, 30. augustā, plašos reidos visā Latvijā pastiprināti kontrolēs drošības jostu, bērnu sēdeklīšu un aizsargķiveru lietošanu, portālu “LA.lv” informēja VP.

 

Policijas analīze liecina, ka šogad jūlijā, salīdzinot ar pērnā gada jūliju, negadījumos bojā gājušo skaits pieaudzis par vairāk nekā 46%. Izvērtējot apstākļus, secināts, ka lielā daļā negadījumu nav lietoti minētie drošības līdzekļi, norāda policijā.

Plaši policijas reidi plānoti gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās, lai pirms jaunā mācību gada sākuma pārliecinātos un atgādinātu auto vadītājiem un pasažieriem par šo elementāro drošības prasību ievērošanu.

“Mūsu mērķis rītdien noteikti nav sodīt vai sarakstīt pēc iespējas vairāk protokolu,” stāsta VP Prevencijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis. “Svarīgākais ir izrunāt, izskaidrot un atgādināt, cik būtiski ir piesprādzēties, izmantot bērnu sēdeklīšus un lietot ķiveres. Īpašu uzmanību pievērsīsim arī aizmugurē sēdošajiem pasažieriem. Tas viss tiešā veidā saistāms ar iespējamām smagām vai traģiskām sekām avāriju gadījumā.”

Krapsis arī atzīst, ka kopumā, vērtējot situāciju vairāku gadu griezumā, tā pēdējā laikā ir uzlabojusies, taču nedrīkst atslābt, jo vēl joprojām netrūkst vieglprātīgu un tuvredzīgu cilvēku. “Ar šausmām ikdienā skatos uz tām māmiņām, kas ved bērnus bez sēdeklīšiem vai pat tur klēpī, vadot automašīnu. Tas ir nepieļaujami! Tā vienkārši nedrīkst būt. Tāpēc arī mēs atkal un atkal vēlamies atgādināt par šo tēmu,” saka Krapsis.

Šā gada septiņos mēnešos par bērnu sēdeklīšu nelietošanu policija noformējusi 525 protokolus, kas ir nedaudz vairāk par pērn analogā laika periodā noformētajiem 443 protokoliem. Savukārt par drošības jostu un aizsargķiveru nelietošanu šogad septiņos mēnešos noformēti 20 253 protokoli. 2012. gadā tādā pašā periodā noformēti 20 705 protokoli.

Uzziņai:

Aptuveni trešdaļa negadījumos ievainoto ir pasažieri, kas nav ievērojuši drošības līdzekļu lietošanas prasības. Pagājušajā gadā ceļu satiksmes negadījumos ievainoti 1360 pasažieri, kas ir 32% no kopējā negadījumos ievainoto skaita gadā. Savukārt no pērn bojā gājušajiem 177 cilvēkiem 30 bijuši pasažieri. Analizējot negadījumu apstākļus, redzams, ka liela daļa no cietušajiem pasažieriem negadījuma brīdī nav lietojuši drošības jostu.

Analizējot pēdējo gadu statistikas datus, iespējams izdalīt trīs lielas cietušo grupas – tie ir transportlīdzekļa vadītāji, gājēji un pasažieri. 2011. gadā pavisam negadījumos bojā gāja 179 cilvēki, no tiem 62 vadītāji, 60 gājēji un 33 pasažieri. Pērn dati bijuši līdzīgi – no 177 bojā gājušajiem 64 bijuši vadītāji, 59 gājēji un 30 pasažieri.

Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, — izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā.

Par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanu (bērnu sēdeklītis), — izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam desmit latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+