×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

Pastmarkās iemājojuši vēl divi krāšņi Latvijas putni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Krāšņajām pastmarkām sērijā “Latvijas putni” pievienojušās divas jaunas – vienā no tām attēlots Latvijas 2016.gada putns dižraibais dzenis, bet otrā – Latvijā sastopamās pūču dzimtas mazākais pārstāvis apodziņš, LA.lv uzzināja uzņēmumā “Latvijas Pasts”.

Pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un katra no pastmarkām izdota 200 000 eksemplāru tirāžā.

Latvijas 2016.gada putns dižraibais dzenis (Dendrocopos major) apdzīvo dažādus mežus un ir biežāk sastopamā no deviņām Latvijas dzeņu sugām. Dižraibais dzenis ir viena no meža lietussarga sugām, jo tā izkaltie dobumi noder ne tikai paša ligzdai, bet pēc tam arī citām putnu sugām, piemēram, zīlītēm, vai citiem dzīvniekiem.

Apodziņš (Glaucidium passerinum) ir īpašs pūču dzimtas pārstāvis – tā ir mazākā Latvijā un Eiropā sastopamā pūču suga, kam raksturīgas diennakts aktivitātes izmaiņas, proti, sugas nozīmīgākās vokālās aktivitātes vērojamas starp rīta un vakara krēslu, tai samazinoties ap pusdienlaiku.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks piektdien, 2016.gada 20.maijā, Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst. 8 līdz 20.

Putnu sērijas pastmarkas Latvijas Pasts izdod kopš 2010. gada, ik gadu emitējot divas jaunas pastmarkas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+