×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Pastmarkas – kolekcionēšanai vai sūtījumu apmaksai


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Kāpēc Latvijas pastmarkas ar lata nominālu būs derīgas pasta sūtījumiem tikai līdz 2014. gada beigām? Ko darīt ar iekrātajām, vai tās varēs apmainīt?
 Jāzeps Tukumā

VAS ”Latvijas Pasts” ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa paskaidro, ka pastmarkas ar lata nominālu būs derīgas līdz 2014. gada beigām. Šādu termiņu nosaka 2013. gada 31. janvārī Saeimā pieņemtais un 3. martā spēkā stājies Eiro ieviešanas kārtības likums. Savukārt pastmarkas, ko “Latvijas Pasts” 2013. gadā sāka izdot paralēli ar abiem – gan lata, gan eiro (skat. attēlā) – nomināliem, būs derīgas bez termiņa ierobežojumiem.

Gundega Vārpa: ”Citu ES valstu pieredze rāda, ka pastmarku uzkrājums gada laikā tiek iztērēts, un nav pazīmju, ka tieši pasta sūtījumu apmaksai mājsaimniecībās tiek turēts ievērojams pastmarku apjoms. Protams, tādi neapšaubāmi ir filatēlistu īpašumā, taču šīs pastmarkas nav paredzētas sūtījumu apmaksai, bet gan kolekciju veidošanai.”

Pastmarkas nevarēs apmainīt. Tātad katrs var izvēlēties, vai nu pastmarkas paturēt, lai nodotu mantojumā bērniem, mazbērniem, vai kā pasta vērtszīmes izmantot sūtījumu apmaksai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+